Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az infravörös kamera ugyanúgy...

Az infravörös kamera ugyanúgy lát sötétben, mint nappal csak fekete-fehérben?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem teljesen, akkor mi az amit az infravörös lát és mi az amit nem a nappali fényviszonyokhoz képest?

2020. nov. 17. 15:05
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
79%

Az éjjellátó ip kamerákra gondolsz?

Ott a lencse körül infraledek vannak, sötétben bekapcsolnak, fényt bocsájtanak ki, de emberi szemnek láthatatlan, a kamera viszont látja és mintha normál lámpával világítanánk. Szóval az infra fénynek köszönhetően lát a kamera sötétben.

2020. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:
78%
Az infraszűrő nappal be van kapcsolva az optikában, mert nappal ki kell szűrni az infratartományt, mivel van látható fény. éjjel ezt kikapcsolja, mivel megszűnik, vagy nagy mértékben lecsökken a látható fény. Így éjjel az infra bejut az érzékelőbe, amely felépítéséből adódóan a látható tartományon kívül az infrára is érzékeny. A ledek infra megvilágító ledek, akárcsak egy reflektor, csak most ezek infra tartományban világítanak. Egyébként a leképzett kép szürkeárnyalatos. A nappali viszonyokhoz képest, nem lát el olyan messzire és egy megvilágított közeli objektum, bogár, pókháló stb... zavaróan nagy fénypontot képez az intenzív infravisszaverődés miatt.
2020. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom, infravörösen csak fekete-fehér képre képes a színes kamera is nem? Illetve az üvegen nem tud átjutni az infravörös fény? Mintha ezt is olvastam volna már.
2020. nov. 22. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"De ha jól tudom, infravörösen csak fekete-fehér képre képes a színes kamera is nem?"

Nem. De nem bonyolítják.

" Illetve az üvegen nem tud átjutni az infravörös fény? Mintha ezt is olvastam volna már."

Rosszul olvastad.

2020. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

" Illetve az üvegen nem tud átjutni az infravörös fény? Mintha ezt is olvastam volna már."

Akkor eleve nem működne az infra kamera sem üveg lencsékkel az optikában.

2020. nov. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!