Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Polaroid 600-as fotópapír hol...

Polaroid 600-as fotópapír hol a legolcsóbb?

Figyelt kérdés
Media Marktba láttam 8000 Ft-ért, illetve Euronicsba 7000 Ft-ért. 8db film van mindegyikbe és picit sokallom az árát. Esetleg valakinek van tapasztalata, hogy hol és hogyan éri meg legjobban? (Legyen az ebay, ali vagy akármilyen oldal/bolt)

2021. jan. 3. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én aliról rendeltem, de elég gyenge minőség jött, nagyon olcsón nem kapsz jót.
2021. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 A gyenge minőség pontosan mit takar? Az az igazság, hogy még csak ismerkedem a polaroid géppel, nem régen találtam meg a padláson, még anyukám kapta nagyon régen ajándékba és mivel működik, illetve nagyon szeretem az ilyen régi stílusú dolgokat, szívesen használnám, ha úgy van, annak ellenére, hogy sajnos a polaroid gép nem egy olcsó mulatság..
2021. jan. 3. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Nem olcsó mulatság. Ráadásul ritka szar képeket csinál mai szemmel, ami extra drágává teszi.

Értem, hogy retró meg nosztalgia, de egy letűnt kor értelmetlen, félresikerült terméke.

2021. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem, nem válaszoltam meg, mivel ennek ellenére kíváncsi voltam, hogy létezik-e esetleg valami olcsó alternatíva a fotópapírokra, vagy olcsó húsnak híg a leve? És nem csak a nosztalgia végett, hanem mert érdekel a fotózás és így számomra izgalmas ilyet is kipróbálni, tesztelgetni, hogy milyen is az, amikor tényleg kínlódsz egy képpel hogy jó legyen és nem csak ész nélkül kattintgat az ember! :) Illetve pár fotós ismerősöm mondta, hogy ők így tanulták meg értékelni a filmet és így szoktak le arról, hogy amikor fotóznak valamit, csak sportra állítják a kamerát és hadd menjen, mert valamelyik a sok közül úgy is jó lesz. Persze ettől függetlenül megértem, ha szerinted ez idő és/vagy pénz pazarlás.
2021. jan. 3. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy fotós csoportban láttam valamelyik nap azzal, a megállapítással, hogy ennél jobbat nem fogsz tudni + nagyon jó a jutalom pont rendszerük: [link]


"milyen is az, amikor tényleg kínlódsz egy képpel hogy jó legyen és nem csak ész nélkül kattintgat az ember! :) Illetve pár fotós ismerősöm mondta, hogy ők így tanulták meg értékelni a filmet és így szoktak le arról, hogy amikor fotóznak valamit"

Akkor bizony a foglalkozás elérte a célját :D Bocsi.


"mert érdekel a fotózás és" mondd kérlek, hogy legalább az alapok megvannak és nem ezen akarsz tanulni!

2021. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Természetesen nem ezen akarok tanulni, ez csak amolyan ,,kitérő", kiakarom tapasztalni egy elég régi harcos lehetőségeit is, még ha feleannyi sincs, mint a legtöbb mai tükörreflexes meg minden csoda gépeknek. Mellette néhai apukám gépét használom (Nikon D5100), de mivel csak hobbi szinten űzöm egyelőre a fotózást, így videókból és fotós ismerőseimtől tanulok. Meg igazából úgy vagyok vele, hogy hiába elég húzós az ára most pl ennek a fotópapírnak, inkább költök ilyenre 7-8 ezer forintokat és tanulok/szórakozok vele, míg mondjuk más ennek a többszörösét olyan dolgokra szórja el, amivel még roncsolja is magát (cigi stb.). Persze az is szubjektív, hogy kinek mit jelent a pénz pazarlás.
2021. jan. 3. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt azért jó olvasni :)


Nyugi, én nem fogom neked azt mondani, hogy a polariodnak nincs helye a modern fotográfiában: [link] :)


Viszont, az a szívás, hogy ennél szinte minden analóg nyersanyag olcsóbb. Polaroid 600-assal 875-1000Ft / expozíció. Smena 8-at nem találtál véletlenül a padláson? xD Olcsóbb etetni.

2021. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Sajnos olyat nem találtam :D
2021. jan. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!