Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mekkora felbontás szükséges...

Mekkora felbontás szükséges egy kép A3-asban történő nyomtatásához ha normális minőséget akarok? Pixelben.

Figyelt kérdés
A 4k állófelvétel édeskevés ehhez
2021. jan. 22. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ mekkora DPI-vel számolsz:


A3 méret 600 DPI-s felbontásnál már 9922 x 7016 pixel

2021. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy milyen célból.

Nyomtatott szöveget? Rajzolt képet? Fotót?


Az A3-as papírméret 297x420 mm vagyis 11,7x16,5 inch:

[link]

ha a nyomtatásban elterjedt 300 DPI-vel - ami szöveghez és rajzolt képhez elegendő szokott lenni - számolunk, akkor 3510x4950-es képfelbontás kell.

2021. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A fotó az mióta szöveg és rajzolt kép?? Minimum 600 dpi-vel kell számolni!
2021. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A fotó az mióta szöveg és rajzolt kép??"

Ezt sehol nem állítottam - ne terelj, ronda érvelési hiba! - csak felvetettem több lehetőséget.


"Minimum 600 dpi-vel kell számolni!"

A kérdező nem konkretizálta milyen jellegű képet szeretne nyomtatni (vagy hogy milyen távolságból nézné - mert az is befolyásoló tényező: [link] ), így a nyomtatásban elterjedt változaton prezentáltam a számítás menetét.

2021. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

A fotóamatőrök szent száma a klasszikus 300 dpi, de 200-al is szép a nyomtatott kép. 12 Mpixel felett már jó lesz. Feltéve, hogy egyébként a kép is korrekt és nem valami életlen vacak :)

Nem tudom, honnan veszitek a 600dp-t, nagyítóval akarjátok nézegetni?

2021. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két hete írtam egy hasonló kérdésnél:

"Nekem van egy 70 cm hosszabbik oldalú nagyításom egy 8 Mp-s képről, nagyon szép, régi vakolás, finom textúrával, szinte érezni az ember ujján a felület egyenetlenségeit."

Bár akkor is ki kellett volna bővítenem, hogy a finom textúra az gyakorlatilag a homokos vakolatban a homokszemek. Legfeljebb annyi a nem hétköznapi a felvételben, hogy a Canon 100/2 objektív az nem a rosszabbak közé tartozik.

A hosszú falon az ajtó feletti lőrésszerű ablak és a környéke:

[link]

2021. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!