Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kezdő drónt érdemes...

Milyen kezdő drónt érdemes venni erre a célra?

Figyelt kérdés

Minimális csomaggal megyek egy hosszabb motoros túrára, amihez jó lenne egy minél kompaktabb drón, de normális kamerázási minőséggel. Nem kell 1 km-es hatótáv, de mondjuk 100-200 méter jó volna. Nem kell csúcs gimbal meg 4K, elég valami beépített stabilizátor meg FHD (vagy 720p). Jó lenne, ha tudna egyhelyben lebegni minimális szellőben is, de ha ez kezdő drónnál nem opció, megoldom máshogy. Jó lenne, ha lenne benne pár alap, előre rögzített repülési mód.


Elkezdtem utánanézni, de borzalmasan nagy a választék, én meg nem annyira értek hozzá, hogy hatékonyan és gyorsan szűrjek.


Tudtok légyszi javasolni párat, amiknek alaposan utánuk tudok nézni?

Keret mondjuk max 60 ezer, inkább 50.



2022. febr. 10. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy DJI Tello neked megfelelő lenne, ráadásul csak 30ezer forint.
2022. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, az szembejött már párszor, fel is van vésve a listámra, amiket majd kozelebbről meg szeretnék nézni. Eddig ez az egyetlen drón ezen a listán, azaz van hely többnek 😅
2022. febr. 10. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit ide offolok, mert nem szeretnék külön kérdést írni ha van drónos téma.


Sok videóban látom, hogy a drón követi a motorost/autóst. Ezek automatikusan programozott módok vagy ezeket is valaki irányítja? Ha ezt tudja a drón automatikusan akkor melyek ezek? Illetve ilyenkor nem repülnek neki valaminek?

2022. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek legtöbbször automatikus módok, 150 ezer fölötti drónok már tudják. Ha van bennük ilyen-olyan szenzor, kamera stb, akkor nem repülnek neki dolgoknak. A legolcsóbb, amit találtam, az 50-70 ezer forintos ZLRC SG906 pro, ami tud ilyen követési funkciót, de nagyon minimálisan, lassan. És abban nincsenek szenzorok, azaz ha van egy ág vagy vezeték, nekimegy közben.

Úgy tudsz rákeresni pl, hogy "drones with follow me function" vagy "drónok follow me funkcióval".

2022. febr. 14. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!