Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy laikus felhasználónak...

Egy laikus felhasználónak milyen, egyszerűen használható fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egy kis autókereskedés vagyunk, és szeretnénk egy minőségbeli ugrást az autókról készült képek terén. Tudom, hogy telefonnal is lehet megfelelő képeket készíteni, de ott vagy nem lesznek jók az arányok, vagy a zoom miatt rossz lesz a minőség. A keret 150.000 forint, de ha már 100.000 ért van olyan, ami minőségben már sokkal jobb egy telefonnál, akkor az is elég.
2022. febr. 14. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezek megfelelnek a feladatra:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Van valami hátránya ezeknek a kompakt gépeknek? Nekem nem szempont, hogy kicsi, könnyű legyen, ezért ezeket néztem ki elsősorban:


Nikon Coolpix B500

Canon EOS 2000D

2022. febr. 14. 17:06
 3/15 Mojjo ***** válasza:
100%

Nagyon nagy valószínűséggel csalódás lesz a vége a dolognak. A jó képek titka itt hatványozottan az, hogy tudjunk fotózni és utómunkázni is - egy fényképezőtől egyik sem lesz meg.

Ami meg a felszerelést illeti, ahhoz, hogy igazán látszódjon a különbség, nem ultrazoomos kompakt gép kell körömpiszoknyi érzékelővel, meg kezdő dslr kitobival, hanem tényleges célfelszerelés. Amihez szintén érteni kell.

Őszintén szólva sok ötletem nincs egy ennyire nagyon szűkös keretből. Talán, ha egy minimálisat mehet felfelé a keret:

[link]


Ez egy egyszerű, könnyen kezelhető gép, normális, értelmes méretű képérzékelővel, ami abszolút képes jó képek készítésére. Persze a fotózás mikéntjét nem tanítja meg, de nagyon más lehetőségek rejlenek benne, mint egy telefonban.

2022. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mojjo ***** válasza:
100%
Természetesen ez sem kifejezett célfelszerelés. Azt ennyi pénzből sajnos el kell felejteni. De nagyon nem egy telefon vagy ultrazoomos kompakt/bridge.
2022. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem is profi fotós szeretnék lenni, de készítettem már ismerős Canon 4000d-jével képeket az autómról, 1-2 alap dolgot azért tudok, és sokkal jobbak lettek a képek, mint telefonnal ugyanolyan szögekből fotózva.
2022. febr. 15. 05:31
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


de persze a Canon belépő gépeit is lehet venni

2022. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

dobj még rá egy húszast és ezzel az objektívvel vedd


[link]

2022. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a panasonic, vagy a canon legyen? Mik az előnyök, hátrányok? Ha a canon jobb, viszont bonyolultabb, akkor hajlandó lennék inkább kitapasztalni / megtanulni a jó beállításokat, mintsem egy kevesebbet tudó készüléket venni.
2022. febr. 17. 23:55
 9/15 Mojjo ***** válasza:
A célfelhasználásra sok különbség nem lesz. Én a Panasonicot választanám egy okból: jelentősen nagyobb a dinamika átfogása. A dinamika átfogás a legnagyobb fényerő különbséget jelenti a legsötétebb és a legvilágosabb pont között, amit még megfelelően meg tud jeleníteni a fényképen a gép. Ez esetleg jól jöhet. De amelyik szimpatikusabb.
2022. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Morzsi007 ***** válasza:
Használt DSLR gépet megfelelő objektívvel. Nem kell vagy minimálisan utómunkázni autós hirdetéshez képeket. Éles, megfelelő fény és fehéregyensúly, hogy minél jobban visszaadja a színeket. Legalábbis én így csinálnám. Telefonnal is lehet jó képeket csinálni, csak itt több a korlát, viszont DSLR-el is lehet rossz fotókat csinálni.
2022. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!