Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen olcsóbb éjjellátó-távcs...

Milyen olcsóbb éjjellátó-távcsövet válasszak csillagok nézegetésére?

Figyelt kérdés

Egyszer volt nálam egy ilyen távcső féleség, amivel felnéztem az éjszakai égboltra és kb 20-szor több csillagot láttam mint szabad szemmel. Pedig csak egy ilyen kis egyszerű távcső kinézete volt, semmi extra. Lehet hogy éjjellátó, infra, vagy valami egyéb spéci cucc volt?


Mindenesetre keresnék valami olcsóbb távcsövet, amivel hasonló élményt szerezhetek magamnak. Nem kell feltétlen hogy bolygókat is tudjak nézni vele, a csillagok viszont nagyon vonzanak.


Ilyesmi kinézetű volt:

[link]


(nem ez volt az)


2022. szept. 16. 01:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem digitális volt, és nem is szeretnék olyat.
2022. szept. 16. 01:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az "olcsóbb"?

Egy egyszerű binokulárral is már sokkal több csillagot láthatsz, mint szabad szemmel.

A legolcsóbb 30-40 ezres teleszkóppal is már láthatod pl. a Jupiter sávozottságát és a holdjait.

2022. szept. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 L.. István ***** válasza:
Oda nem éjjellátó kell! Mennyit szánsz rá?
2022. szept. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Éjjellátó = infravörös (hőérzékelő)

Neked a csillagok nézegetéséhez nem ez kell.

.

A csillagok általában éjjel láthatók, de már a középkorban is tudták, hogy mély kút aljáról nappal is láthatók a csillagok.

.

A többit előttem leírták.

2022. szept. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Az éjjellátó nem infravöröset jelent. Amerikai filmekben így hívják, de általában nem az. Sőt, még a 80-as években is aktív megvilágításra UV fényt használtak. Hadgyakorlaton bazi nagy UV reflektorokkal megvilágították a harcteret, akinek volt dekoder szemüvege, az tisztán látott mindent, a többiek meg botorkáltak a sötétben. Éjjellátóként a fényerősítős készülékeket használják, az zöldes árnyalatú képet ad. Annyit csinál, hogy a kapott képen felerősíti a fényes pixeleket.
2022. szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mégis, aki jobban ért hozzá mint én, tudna küldeni pár linket kb 30 ezres kategóriában?

2022. szept. 16. 13:14
 7/9 L.. István ***** válasza:

Annyiért még nincs sok választék.


[link]

2022. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem ilyen fajta távcsövet szeretnék, hanem olyan fajtát amit belinkeltem fentebb.
2022. szept. 16. 13:34
 9/9 L.. István ***** válasza:
#8: Akkor még egyszer: az NEM arra való! De csinálj amit akarsz.
2022. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!