Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 2023-ban milyen fényképezőgépe...

2023-ban milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék fotózni, de már sok éve kinőttem a telefont. Bethlenfalvy Dávid videójában hallottam, hogy DSLR-t nem éri meg venni, csakhogy én nem profi fotózásra szeretném használni.


Mire használnám?

- Hobbi szintű fotózásra.

- Kisfilmet és művész filmet forgatni.


Mindenképp a DSLR és MILC gépeknél maradnék, de nem szeretnék sokat költeni rá, maximum annyit, ami a fenti igényeimnek a legolcsóbban pont megfelelő lenne.


Mit ajánlanátok és milyen objektívvel?



2023. jan. 12. 22:37
1 2
 1/20 L.. István ***** válasza:
Mivel a cégek gyakorlatilag már nem fejlesztik a DSLR-eket lehet, hogy most lehetne kifogni egyet jó áron, ami még sokáig kiszolgál, objektívjeikeknek is lehet, hogy lemegy az ára. Nézz szét a piacon.
2023. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz dslr-t, óriási a választék, mind vázból, mind objektívekből.
2023. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
84%
Én Milcet használok, előtte bridge gépem volt. Én imádom. Itt nem kell fosnod, hogy mennyit csattintasz el, és előre látod, hogy a beállításod milyen képet eredményez majd. Ezek a gépek ált. nagyon könnyűek is.
2023. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
3 aki pedig tud fotózni, annak nem kell egy monitor a fényképezőgépébe, hogy tudja, milyen lesz a végeredmény.
2023. jan. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Mi az, amire nem elég a telefon?

Mennyit szánnál rá tokkal-vonóval?

2023. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 L.. István ***** válasza:
100%

#5: "Mi az, amire nem elég a telefon?"


Aki komolyan gondolja a fotózást-videózást annak semmire. Egyszerűen fizikai korlátai vannak, hogy minőségi felvételeket készíts. Youtube-ra, Twitterre meg anyámkínja tudja hová jók.

2023. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Meggondoltam magam, inkább csak Milcet szeretnék. Maximum 350 ezret költenék rá.
2023. jan. 13. 08:28
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
A telefont akkor nőtted ki, ha eleget foglalkoztál a fotózás, videózás alapjaival, hogy magadtól is el tudd dönteni, milyen gépre van szükséged.
2023. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Ugye tudod, hogy ezek mind cserélhető objektíves gépek és az objektív sokkal fontosabb, mert alapvetően meghatározza a képminőséget és látványt, mint az, hogy van-e tükör a gépben vagy nincs?

Egyébként a MILC jobb, videózásra főleg, de akkor is az objektív rajzolja a képet. Ha spórolsz az objektíven, akkor gyengébb lesz a látvány. Igaz a cserélhető objektív miatt megteheted, hogy eleinte csak olcsóbb objektivet használsz, aztán majd lecseréled, amikor lesz pénzed jobbra is. Viszont a keretedbe mindenképp bele kell férnie egy objektívnek is a gép mellé. 350-ből újonnan nem sok MILC-ből válogathatsz. Használtan jóval komolyabbat kapsz ugyanannyi pénzért és több a lehetőséged - igaz rizikós is több van vele, főleg ha már nem garis gépet veszel.

2023. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az alábbi fényképezőgép sem jó, ha az objektív fontosabb?

[link]

Vagyis ha nagyon olcsó gépem van, egy jó objektív miatt lényegtelen?

2023. jan. 13. 09:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!