Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri kompakt fényképezőgépet...

Megéri kompakt fényképezőgépet venni 2023-ban? Vagy inkább egy jó telefont?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretek fotózgatni korábban volt egy viszonylag jó Canon digitális gépem, mostanában inkább csak telefonnal. Főként épületeket, városi fényeket, tárgyakat, "tükrödőzéseket", állatokat.

Egyáltalán nem célom túl komolyan csinálni, csak egy kis hobbi szerűség. Szimplàn csak magam örömére.


Az utóbbi időben gondolkodom, hogy vegyék egy új telefont a jobb kamera miatt, de amennyire a mostani csúcstelefonok ára elszállt, azt néztem, hogy majdnem félàron tudnék venni egy komolyabb kompakt digitális gépet. (pl Canon G7, Sony Rx100)


A kérdésem az, hogy ezek mennyivel tudnak többet, mint egy mostani csúcstelefon ( Pl Samsung Galaxy S23 ultra) ? Gondolom a fényképezőgépekben a nagyobb szenzor sokat számít, de ami feltűnt, hogy nem igazán jött ki új kompakt gép 2019 óta. Ami lassan 5 éve volt. Azóta pl a telefonok nagyon sokat fejlődtek. Tehát ha mondjuk szenzor méretben nem hozták be, de a digitális képfeldolgozás azt gondolnám, hogy sokkal jobb egy mai csúcstelefonban. És nyilvan a telefonnak megvan az az előnye , hogy mindig nálam van ellenben egy fényképezőgéppel. Pláne, hogy általában spontán témákat szoktam fotózni. Ezért is nézek csak kompakt gépeket , mert azt simán bent tudom tartani mondjuk a laptop táskamban. ( És így nagyobb az esély, hogy nálam van amikor látok vmi érdekes témát)


Összesítve (ha mondjuk az árat kevésbé vesszük figyelembe) egy mai piacon lévő felsőkategorias kompakt fényképezőgép (ami 2019ben jött ki) mennyivel tud jobb képeket csinálni mint egy telefon? Megéri-e emiatt magamnál tartani egy plusz eszközt, szórakozni a fotók atmasolasval, stb?



2023. szept. 5. 23:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én 30 ezer forintért vettem használtan a nissin i40 vakumat. Godox olcsó , jó minnőségű rádió vezérlésű vakukat árul amellyel egy amatőr kiélheti a kreatív hajlamait. Szóval nem kellenek ide milliók, csak szét kell nézni a használt piacon is akár , mondjuk a prohardver adok-veszek oldalán.
2023. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!