Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Camcorderről VHS-re fekete-feh...

Camcorderről VHS-re fekete-fehér a felvétel, de miért?

Figyelt kérdés

Nem, nem szeretném digitalizálni, egyszerűen camcorderről normál vhs-re szeretném felvenni a régi vhs-c kazikat.

Viszont rákötöm a kamerát a vcr-ra rca kábellel, a vcr kimenetét pedig a tv-re, szintén rca kábellel, vagy scartal, majd elindítom a felvételt, de az eredmény egy fekete-fehér felvétel lesz, miközben színesen mutatja felvétel közben.

Annyira még nem ástam bele magamat az ilyen dolgokba, úgyhogy lehet hogy valamit én rontok el, nemtudom...

Ha másik lejátszóban (amin nem tudok felvenni mert nincs olyan bemente amin tudnék) nézem meg a kazit, ott is fekete-fehér.


A kamera egy JVC GR-SXM260U


A VCR Sony SLV-E170EG


Elvileg mind a kettő teljesen működőképes.


Több tv-is próbáltam, mind ugyan az.



2023. okt. 14. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
régen lehett álitani pal és secam közti rendszert. a pal felvételek secamban fekete fehérek voltak nézd meg van e iylen beállitás és állitsd át mindkettőt palra.. csak tipp
2023. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Koszos a videófej, nem veszi fel rendesen a jelet. De egyszerűbb ha egy VHS-C adapterrel beteszed az egyik magnóba és átveszed a másikkal, így szerintem jobb lesz a végeredmény mint a kameráról.
2023. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen mikor egyik videóról másoltunk a egy másikra, és már gyenge volt az eredeti film minősége, akkor fekete-fehér lett a másolat Lehet itt is ez a gond.
2023. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gentoojedi ***** válasza:

"Nem, nem szeretném digitalizálni, egyszerűen camcorderről normál vhs-re szeretném felvenni a régi vhs-c kazikat."


Ne tedd. Csak rontasz a minőségén és egy olyan eszközre veszed át, ami hamarosan kihal. Nyolc éve nem gyártanak VHS videómagnót. Majd megfekszik a videómagnód aztán guberálhatsz működőt, mert nincs hozzá alkatrész. Szóval én elgondolkodnék a digitalizáláson.

2023. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!