Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért fontosabb egy fényképező...

Miért fontosabb egy fényképezőgép beállítási lehetősége, mint a szenzoréret és a felbontás?

Figyelt kérdés

Hülyeségnek tartom a sok beàllítást egy viszonylag kicsi 4/3 szenzorméretű gépen. Az Apsc szenzoros tükrös gép még kevesebb beállítással is jobb mint egy kisebb milc nem?!

Az Olympus sz.r 16 megapixeles méregdrágán, a Canon 2000d 24 megapixeles Apsc szenzoros és

mégis leokádják, miért?

A videóképességről villognak a sok Milces őrültek pedig egy fényképezőgépet alapvetően fotózásra vesz az ember, nem?

.



máj. 8. 22:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Miért fontos annyira a tudás egy fényképezőgépnél mikor vodeózásra az okostelefonok is megteszik. Különben ha meg valaki minőségi videókat akar, vegyen egy minőségi kamerát, nem?!

A fényképezőgép és a telefon nem videókamera!!!

Akinek pedig kevés az egyszerű gépek beállítása kinlódjon a méregdrága gépen.

Én fotózni szeretek, nem kinlódni!

máj. 8. 22:17
 2/8 A kérdező kommentje:

Kommentek kettő!!! És kinek van ideje a sok beàllítással bajlódni?! Egy jó fotóhoz elég a következő beállítások: Teljesen automata mód, félautomata= legfontosabb motívumok: táj, portré, éjjeli, csoport, sport, épület. A tájnál a legkisebb ISO és autómata1 MP kioldót tartanák helyesnek hogy ne remegjen be és gyönyörű legyen. A templom nem megy arrébb!! sportnál pedig nagy

Iso éd rövid expozíció idő.

Éjjelinél a több kép.összekomponálása jut célra ami állvány nélkül elfogadható képet csinál. Portrénál a kitobitorzítás szoftveres csökkentése és szép bőrtónus autómata

Az S nél én tudnámbeadni expoidőt. Állványnál egyértelműen önkioldó is kell, ne remegjen be. Nyilván az állvány S módbani éjjeli kép lesz a legjobb ez nyilvánvaló.

Végül az M.mód az expoidő és a rekeszérték.manuális beállítását kell elvégezni.

máj. 8. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eldönteni, hogy csak trollkodni akarsz egy ilyen kérdéssel, vagy tényleg ennyire ostoba vagy-e.


Ha ez utóbbi, akkor mondok egy példát:


Mi a jobb raliversenyzésre, egy száz lóerős vagy egy hatszáz lóerős?


Na ugye, hogy nem a hatszáz lóerős nyergesvontató, hanem a százlóerős, versenyzésre épített versenyautó.


Te meg, ha valamihez nem értesz, ne okoskodj, mert csak bohócot csinálsz magadból.

máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
71%
Nem teljesen világos, neked mi fáj. Millióféle gép van a piacon, a létező összes tulajdonságra tekintve, köztük a szenzormérettel meg beállítási lehetőségekkel és videós képességekkel. Mindenki meg tudja találni azt, ami az ő igényeihez a legmegfelelőbb. Neked ezek az igényeid, ezért olyan gépet vettél, amilyen neked tetszik. Másnak mások az igényei, ezért másféle gépet vesz. Szóval mi is a probléma egészen pontosan?
máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
100%

De azért, ha már egy technikai kérdés felmerült, nem tudom megállni, hogy ne válaszoljak rá. Szóval:

"Az Apsc szenzoros tükrös gép még kevesebb beállítással is jobb mint egy kisebb milc nem?!"

A válasz: nem, nem jobb. És nem, nem is rosszabb. Más. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. A teljesség igénye nélkül, és nem kifejtve csak úgy:


m4/3-os MILC előnyei:

- Kisebb méret: tipikusan a váznál is, illetve azonos látószög és fényerő esetén az objektívnél

- Nagyobb kereső: egy MILC elektronikus keresője általában nagyobb, nem ritkán jóval nagyobb méretű, mint egy belépőszintű DSLR pentatükrös keresője

- Elektronikus kereső optikai helyett: Millió adat, azt látjuk, ahogy a szenzor a ráeső fényt értelmezi

- Vázba épített szenzormozgatásos képstabilizálás*: gyakran az adott objektívekbe épített stabilizátorral együtt tud működni. Magában is 5-6-7 fényértéket meg tudnak fogni, azzal együtt még többet.

- Nagyságrendileg több fókuszpont, intelligens(ebb) fókuszmódokkal

- Tipikusan jobb videós képességek


APS-C DSLR előnyei:

- Nagyobb szenzorméret és az ehhez tartozó nagyobb fénygyűjtő képesség

- Optikai kereső elektronikus helyett: Azt látjuk, amit az objektív lát. Teljesen más hangulat - kinek melyik tetszik.


* = Canon és Nikon DSLR vonalhoz viszonyítva legalábbis. Sony/Pentax tett IBIS-t a belépő DSLR-jeibe is.


Mondjuk én DSLR párti vagyok, de több előnyt nem tudtam összeszedni hirtelen. De akár egyetlen egy is tud döntően fontos lenni, ha valakinek épp az számít a legjobban.

máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelmű trollkérdés, ne foglalkozzatok vele.
máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szenzorméret ugyanúgy egy jellemzője a gépnek mint a sok más lehetősége.


Neked kéne tudnod, hogy mire van szükséged és nem szrral kenegetni a 4/3 kategóriát.


Bár szerintem neked van egy Canon 2000d géped, és elélvezel a 24 megapixelétől és a zúzád nem nagyon tudja feldolgozni, hogy vannak akik ennél jobb gépektől élveznek el, főleg ha az 4/3-os :))))

máj. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

"Nehéz eldönteni, hogy csak trollkodni akarsz egy ilyen kérdéssel, vagy tényleg ennyire ostoba vagy-e."

Szerintem a helyzet egyértelmű.


Viszont ami érdekes, hogy agyilag így lepusztul valaki, hogy azt a pár tekerőt meg csavarót megérteni és kezelni kínlódásnak érzi. Helikoptervezető az ilyenből biztosan nem lesz, az már a végtelen a bonyolultságot tekintve.

máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!