Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgép alkalmas...

Pöttyöskeee kérdése:

Milyen fényképezőgép alkalmas erre a célra?

Figyelt kérdés

Szeretnék a fényképezéssel foglalkozni,de csak hobbi szinten. Az a problémám,hogy fogalmam sincs,hogy milyen gép lenne alkalmas a számomra. Kicsit komolyabb felépítésű fényképezőgépet szeretnék venni,de tanácstalan vagyok.

Az a célom,hogy kirándulások alkalmával jó minőségű képeket készíthessek,ünnepségeken jobban rá tudjak közelíteni az emberekre anélkül,hogy a kép minősége romlana,tájképeket tudjak készíteni(pl:egy falevélre amin látszik a harmat)Szóval..."mindenes" gépet keresek. Tudom,hogy elég sok mindent szeretnék egyszerre,de azért remélem,hogy nem lehetetlen amit leírtam.:)

Az árban úgy 60-70ezer forint felett nem nagyon szeretnék járni.

Remélem,hogy tudtok segíteni! Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2013. aug. 31. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyelj rá, hogy legyenek manuális beállításai. A fentiek közül pl. csak a Canon, nyögve nyelve a Sony ilyen.
2013. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Tükrösbe ne ugorj bele azok miatt amit írtál. Arra amire neked kell elég egy ilyen. 3 év gari van rájuk.

Ezen van manuális fókusz, szóval egyszerűbb makro témák pl. harmat megoldható :)

Nagy zoommal rendelkezik, HD video felvételt készíthetsz vele, ami jó az ünnepségekhez. Elég nagy látószöggel is fotózhatsz (24mm) tehát nagyobb csoportok is beférnek a keresőbe. Csatlakoztathatsz hozzá külső vakut is. Ha nem kellene a tükörreflexesek nagyobb érzékelője, 100 alatt fujit vennék.


Pár fotó a géppel:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] :)


http://www.youtube.com/watch?v=3x4yVrp2eiY

2013. szept. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hálás vagyok,sokat segítettetek!:)
2013. szept. 2. 23:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Most jutottam el odáig, hogy talán sikerül megvennem a rég várt gépet, mert összegyűlik a pénz. Láttam az Auchan újságban egy gépet, ami:

Fujifilm S4800 Bridge márkájú (jelenleg 39 990 Ft)

és van a másik, ami nem újságban volt, de az ajánlás alapján -amit egyikőtők írt- eléggé tetszetős számomra:

Fujifilm FinePix HS25 márkájú (ez még mindig olyan árban van mint volt, 64 900 Ft)

Mivel mindkettő Fuji márka, ezért azt gondoltam, hogy mivel drágább az egyik, így az jobb is valamennyivel, de fényképező tudással elég gyengén állok, így inkább szeretném olyanok véleményét kérni, akiknek nem teljesen idegen a téma. Néztem egy összehasonlítást is, az alábbi linken megtaláljátok: [link]

Remélem, hogy nem túl sok velem a probléma, és az előző hozzászólókhoz hasonló tanácsokkal el tudtok még látni.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. máj. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!