Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portréfotózás! Dumálni,...

Portréfotózás! Dumálni, dumálni, dumálni? Hogyan és miről? :D

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, a jó portrékhoz folyamatosan fenn kell tartanod a modell figyelmét, anélkül hogy őt beszéltetnéd. Ezt hogy lehet megoldani? :D Mert ha róla beszélnénk, biztos figyelne, de ha csak én nyomom a rizsát, azt nem hiszem hogy túl érdekesnek tartaná, vagy feloldódna tőle.

Tudnátok néhány tippet adni? Eddig nem nagyon portréztam, de megígértem egy barátnőmnek hogy csinálok néhány képet róla, viszont rettenetesen zárkózott és önbizalom-hiányos. Mivel oldjam fel ezt az állapotát?



2014. febr. 11. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd tőle, hogy, hogy van

Mikor kelt

Hogy jött a fotózásra

Kedvenc cuccai

stb

2014. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de pont az lenne a lényeg, hogy ő ne dumáljon, csak én, miközben állítgatom a gépet, és fotózok. :D
2014. febr. 11. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélj a fotózásról, mondd el neki, hogy pontosan mit fogsz csinálni, milyen stílusú képekre gondoltál, hogy milyen pózokat vegyen fel, közben folyamatosan dicsérheted is, hogy érezze, jó amit csinál. Próbálj mosolygós és kedves lenni, hogy lássa rajtad, élvezed a fotózást. Időnként megmutathatod neki az elkészült képeket is, hogy oldódjon, olyankor őt is beszéltetheted a következő beállásig. Megkérdezheted az ő elképzeléseit is, hogy van-e valami ötlete stb. Egyébként gondoskodhatsz halk zenéről is, úgy nem túl kellemetlen, ha éppen csöndben vagytok, segít ellazulni is. Ha van kutyája, akár őt is elhozhatja, persze ha hozzászokott az állat az utazáshoz :-). Az is segíthet, ha bizonytalan vagy, hogy még valaki ott van. Pl. elhozza egy barátnőjét, vagy még jobb, ha egy közös ismerősötök, legjobb ha ő is lány.
2014. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja bocsi :)

Akkor az előttem szóló már mindent leírt....

Talán még annyi, hogy beteszel valamilyen zenét

2014. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!