Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 600D vagy Nikon D5100?

Sutty kérdése:

Canon EOS 600D vagy Nikon D5100?

Figyelt kérdés
Volt már egy Canon EOS 350D-m, amit két éve eladtam, most megint van időm hobbifotózásra. A két gép jelenleg forintra egy árban van, így nem az ár fog dönteni. Sokat olvasgattam a gépekről, azt látom, hogy videózásra a Canon a jobb, de nekem nem arra kell, hanem fotózásra. Vannak fotós barátaim, őket is megkérdeztem, de ugye mindenki azt a márkát javasolta, amivel ő is fényképez, sokan úgy, hogy nincs is összehasonlítási alapjuk. Elsősorban nem elfogult márka rajongók válaszát várom, mert tényleg nem tudok dönteni! :) Köszönöm!

2014. febr. 19. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy boltba, fogdosd meg mindkettőt, állítgasd, próbálgasd, nézd meg, hogy melyik illik jobban a kezedbe, melyiket kényelmesebb használni, melyiknek a kezelőszervei állnak inkább kézre és ez alapján hozz egy döntést (főleg ha többféle rendszert használnak a fotós ismerőseid, mert így jó eséllyel lesz köztük olyan aki az általad választottat használja és tudsz tőle kérni akár csak próbára ezt vagy azt). Mivel mindkét rendszer jó, kiforrott, ezért nemigazán szoktunk már ezt vagy azt ajánlani, sokkal inkább az ergonómia és a szimpátia dönt, mivel később néhány kiegészítő és a váz megvásárlása után már sokkal drágább rendszert váltani ezért érdemes kapásból azt választani amit használni szeretnél hosszú távon. Képminőségben pedig nem igazán van különbség, esetleg funkcionalitás terén, de abból meg megint csak Te tudod, hogy mire van szükséged.
2014. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem lettem elvakult Canonos annak idején, ezért vettem fontolóra a márkaváltást. Volt már a kezemben mindkettő, ez alapján is nehéz... Nézegettem kép-összehasonlítós teszteket, és amikor ugyanazokat a témákat fotózták, rengetegszer a Canon képe tetszett jobban, amit nem értek, mert mindenhol azt olvasom, hogy a Nikonnak jobb a képminősége.
2014. febr. 19. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem csinálsz rossz vételt.

Én annak idején a D5100 mellett döntöttem, nem bántam meg.

2014. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ostobaság, hogy a Nikonnak jobb a képminősége. Elég régóta használok Canon rendszert (értsd mondjuk 1,5 millió forint értékben) profi fotósként és egyáltalán nem látom jobbnak a Nikon képminőségét mégis ha most kezdenék Nikont vennék (a hozzáállás, a támogatás miatt) de most már kb. egymillióba kerülne váltani és nagyon nehezen tudnám megszokni. :)
2014. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A mai "fantasztikus" gazdasági helyzetnek köszönhetően, sok fotósnak nem adatik meg, hogy fényerős obikat tudjanak vásárolni. a Canon ilyen szempontból megelőzi a nikont, ugyanis gond nélkül használhatóak velük a régi M42-es obik.

A Nikonon ez nem annyira egyszerű, mivel más a felépítése.

Sok fotós ismerősöm régi obikat használ, jól össze vannak rakva, remek a képminőségük, persze azért kell kötni kompromisszumokat, de lényegesen olcsóbbak digitális társaiknál..

2014. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó gép mindkettő, nem tudsz mellényúlni. A "Nikon sokkal jobb képminőségét" hallottam én is, a forrása a dxomark oldal mérései, amelyek eléggé félrevezetőek első, felületes olvasásra. Ha valós körülmények között nézed, nem lesz érdemi különbség a két gyártó között - azonos árkategóriában.

Apróság, de a Canon 600D tud vezeték nélküli e-ttl vakuvezérlést, az 5100 szerintem ezt nem tudja (bocsánat, ha mégis), ez egy jópofa dolog, ha pl. veszel egy YN-568-at.

Szerintem a Nikon-nak sokkal királyabb a zárhangja :-)

Talán - ha picit figyeled - azonos tudású Nikonokhoz olcsóbban juthatsz hozzá mostanság, vagy jobban akciózzák. Ennek persze épp ellentmond a Canon utolsó karácsonyi akciója, szóval ez hétről hétre változik.

Nincs A vagy B válasz. A nemrég megjelent "A fotográfia nagykönyve" című könyv (szinte) összes híres képét sokkal gyengébb géppel fotózták, mint bármelyik ezek közül, így nem dönthetsz rosszul :-).

(egy Canonos)

2014. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes fontolóra venned a Pentax K-500-at is.
2014. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!