Olympus vagy Canon?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában, de nem a legolcsóbb termékekekre bukok - elöljáróban. Utazásra készülök Franciaországba, megbízható gépre lenne szükségem, az egy töltésből kihozható legmagasabb idővel. 16×MP-nél több kellene, és mivel az épületekre kifejezetten bukok, jól jönne egy szép zoomolt képeket készítő masina.


Első felindulásból én kettő gép között vacilálok:

Olympus SP-820UZ ellen Canon PowerShot SX170 IS


Tudom, hogy örök kérdésnek számít, de a 4db AA-s elemmel vagy egy beépített akkumulátorral készíthető több kép, milyen előnyei/hátrányai vannak nekik?



2014. ápr. 12. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

"16×MP-nél több kellene"

Minek? Bezabálod a marketinget. A kompaktok optikái nem nagyíthatóak a végtelenségig, pláne nem a hosszú zoom végén.


Az elméletileg elkészíthetó képek számát megadják a leírásokban.


"az egy töltésből kihozható legmagasabb idővel"

Fillérbasszás, egy ilyen túrán ajánlott 1-2 pótakkuval nekiindulni.

Az cerkaakku-akku kérdés annyiban érdekes hogy a 4 cerkás nehezebb és nagyobb lehet.

Egyébként keress rendes teszteket, ahol van sok eredeti kép is.

2014. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!