A 300mm-es vagy 400mm-es objektívekkel már csak állványról érdemes fotózni, vagy még ki lehet tartani kézben, nagyobb beremegés nélkül?

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Záridőtől függ.
2014. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Crop-os gépnél az ökölszabály, hogy a záridő x 1.6 reciprokát ki tudod tartani kézben, tehát olyan 1/500 és 1/1000 közötti záridővel ki tudod tartani. Emberfüggő is, próbálgasd, kiderül, hol van a te szinted. Egyébként nem csak állvány és kézi lehetőség van, én sok mindent kitámasztok félig pl. egy oszlophoz, azzal is nyerhetsz 1-2FÉ-ket simán.
2014. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták. Tőled, a záridőtől, a váztól függ. Amit viszont kihagytak: attól is függ, mozog-e a témád és ha igen milyen gyorsan. Ráadásul nem mindegy, hogy van-e képstabilizátor az adott objektívben vagy nincs (az új generációs optikai stabilizátorok extrém módon meg tudják nyújtani a záridőt, de a téma mozgását nem stabilizálják -érthető okokból - csak a kezedét).
2014. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Függ a fényviszonyoktól, a személyedtől, és az adott körülményektől.


Alap szabály, hogy gyújtótávolság szorozva crop mérete (ez full-frame esetén 1) reciproka szükséges LEGALÁBB ahhoz, hogy ki tudd tartani kézben bemozdulás nélkül. Ez persze nőhet annak értelmében, hogy például mennyire remeg a kezed, vagy csökkenhet annak értelmében, hogy van-e a vázban, vagy az objektívben képstabilizátor.


Persze lehet "csalni", ha péládul nekidőlsz egy oszlopnak, vagy egy falnak, akkor máris kisebb az esélye, hogy bemozdulsz. Vagy például a korlátra "lerakod" az objetívet.

2014. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit hasznosnak értékeltem. Még nincs ilyen telém, arra még sokat kell gyűjtenem. De kíváncsi voltam, mert általában állvány nélkül jobban szeretek fotózni.
2014. máj. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!