Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Utcai fotózásra milyen objektí...

Utcai fotózásra milyen objektívet ajánlotok? Lent5bővebben

Figyelt kérdés
Nikon D90 gépem van és embereket akarok fotózni este nappal,használtan venném és 70 ezren belül
2014. aug. 26. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy járatos a témában úgyhogy úgy írom le mint egy kezdönek. Lehetöleg nagylátószögü zoomot vagy fix lencsét vegyél. Fényeröset szoktak javasolni. Nem tudom mekkora rá a kereted. Majd írd meg priviben. A fényerös obik pl. amiknek f1.2 f1.4 f1.8-as a legtágabb rekeszük. Ezeket mindig kiírják a nevük végén.

Pl. Sigma 18-35mm f1.8 (piszok jó a rajza de drága)

Canon 10-18mm f3.5-5.6, Canon 18-55 f3.5-5.6 (ezek nem fényerösek és nem valami jó a rajzuk)

2014. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az optika a mindenre jó kategóriába esik mert van nagylátószögü vége és közepes tele vége is. Kezdöknek tökéletes.

2014. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BazsiBácsi ***** válasza:

Ez komoly?! 18-200-at ajánlani?! Gyakorilag az ember a cserélhető objektív fogalmát nulázza le vele. És még a képe is leglaább olyan gáz, mint egy 60e forintos ultrazoom kompaktnak.


Szerintem szerezz be egy 50f1.8 fix objektívet, és azzal tanulj. Sokkal jobban belerázódsz a helyes kompozíció fogalmába, ezen kívül minőégileg is ezerszer jobb lesz a rajzolat, mint akár egy 2×-es átfogású objektívnek (a 18-200-nak a durván ~11-szeres átfogását meg inkább ne is nevezzük rajzolatnak).


Ezen kívül a Nikkor 50f1.8 ha jól rémlik újonnan 60e forint körül van, így még a keretbe is belefér...

2014. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!