Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi manuális objektíveket...

Régi manuális objektíveket digitális vázra téve sajnos elveszik a végtelen fókusz egy zoom obinál. Ez ellen nem lehet semmit tenni? Nem lehet valamivel korrigálni? Valami köztes taggal?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Bővebben add elő. Mit+mivel+hogyan stb.
2014. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

bármit bármivel, létezik-e bármilyen megoldás?


Nekem pl. Canon EOS 500D-m van és arra szeretnék egy régi 135-ös portré obit feltenni, de az 1.6-os szorzó miatt ugye a fókusz megváltozik. Az a kérdés, hogy valamivel a szorzót vissza lehet-e korrigálni?

2014. szept. 2. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisebb szenzor miatt nem változik a fókusz.

Csak abban az esetben veszik el a végtelenre fókuszálás lehetősége, ha megváltozik (növekszik) a képtávolság/kihuzat.


Jellemzően ez az objektív és a gépváz közé beiktatott vastagabb adapterek, közgyűrűk miatt következik be.

2014. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Először is mákod van, hogy ebből a szempontból Canont vettél. Nikonnál plusz lencsetagos adapter kell, hogy legyen végtelen.


Ha M42-es menetes objektívet veszel, akkor biztos, hogy lesz végtelen benne, ha a megfelelő adaptert veszed.


Nekem van két Praktica B bajonettes objektívem (Prakticar Pentaconok), sajnos abba elvész normál esetben a végtelen. Orvosolni brutál nehéz, inkább nem is javasolnám.


Viszont a 135mm-es objektíveket portézni veszi az ember, és az esetek 99%-ban nem használja a végtelen.

2014. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem a legvékonyabb adapterem van, akkor nyilván rosszul emlékeztem, hogy manuálisan milyen volt ez az obi, amit használok
2014. szept. 3. 08:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen objektív (mármint a bajonett), mert nem mindegy, hogy eredetileg milyen gépre gyártották.

Rendszerenként más a szenzor és az objektív közötti távolság. A Canon-M42, vagy Pentax-M42 kombinációban közel ugyanaz, tehát ezek szerencsés párosítások, míg a Nikon gépeknél nagyobb ez a távolság mint amit az M42 objektív megkíván, így lencsés adapterrel lesz csak végtelen.

2014. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!