Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő vagyok, milyen fényképez...

Kezdő vagyok, milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdő hobbi fotós vagyok.Eddig kompakt gépet használtam de szeretnék venni egy bridge gépet de maximum 60 ezer Ft-ért.

Olyat szeretnék amin azért valamennyire tudok tanulni is.

Kinéztem ezt

[link]


Illetve ezt

[link]

Nikon l830-at viszont sokan nem ajánlják.

Esetleg olympust vagy samsungot érdemes venni ebben az árkategóriában és azzal a feltétellel,hogy szeretnék tanulni vele?

Ti miket ajánlotok?



2014. okt. 30. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyiken sincs rekesz- és zársebesség-előválasztás (a Sony annyiból jobb, hogy van teljesen manuális mód). Egyiken sincs szűrőmenet, egyik sem tud RAW-ban menteni, egyiken sincs vakupapucs.


Nem lenne érdemes inkább használtan egy kategóriával feljebb keresgélni?

2014. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De végülis egyáltalán nincs olyan 60 ezres bridge ami magamfajta kezdőnek megfelelne és ezeket felejtsem el?

Gondoltam rá,hogy veszek használtan de az az igazság,hogy félek a használtaktól.

2014. okt. 30. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, a rekesz- és zársebesség-előválasztás elengedhetetlen, a RAW szintén alap, ha komolyabban akarsz foglalkozni a dologgal. Nem tudom, mi lenne a fő témád, de a vaku és a szűrők használata szintén fontos lehet.


Ha tényleg foglalkozni akarsz vele és nem csak "jobb képeket akarsz csinálni", mint oly sokan, akkor sokkal jobban járnál egy régi, használt dslr-rel és egy-két objektívvel.


Ha azonban csak valamennyire tanulgatni akarsz, akkor nem tudom, mi kéne neked. Neked kell tudni, mi az, amire már nem elég a kompaktod, mire lenne pluszban szükséged. Alig adtál használható információt.

2014. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek a 30-40-ezres bridge-nek csúfolt gépeken ha van is manuális beállítási lehetőség, jobbára két rekeszértéket lehet váltogatni rendkívül szűk határok között, aminek semmi befolyása a mélységélességre, mivel csak egy ND-szűrőt kapcsolsz ki és be.


Ha van is normális rekeszállítás, mivel kicsike a szenzor, akkora hatása nem lesz a képeken.


Valahol itt indulnak a fényképezőgépek:

[link]


Ez egyrészt normál manuális és félmanuális üzemmódokat is ad, másrészt akár RAW-ban is fotózhatsz. Van kézi élességállítási lehetőség is.


A szenzora sokkal nagyobb mint akármelyik bridge gépé (legalábbis a 99,99%-é).

2014. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sok mindent valóban nem írtam de sokkal többet nem is nagyon tudok.Élesebb,jobb minőségű képeket szeretnék és nagyobb zoomot.

2014. okt. 30. 18:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül nem csak a jobb képekért lenne fontos hanem a tanulás miatt is,viszont úgy gondoltam,hogy egy tükörreflexes nekem még nem kell vagy legalábbis nagyfalat és egy kicsit kisebbel folytatom a tanulást.
2014. okt. 30. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit írtam az nem tükörreflexes, hanem cserélhető objektíves kompakt (MILC). Kisebb, mint az általad írt gépek, de akkora zoomátfogást nem kapsz. Viszont többet tud náluk és jobb képminőségű.
2014. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor általánosságban egy cserélhető objektíves kompakt(pl az a nikon amit küldtél vagy a samsung nx-ek)gép jobb képet csinál mint a bridge-ből a 60 ezres kategória?Viszont akkor annak a kicsi zoom a hátránya.
2014. okt. 30. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!