Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vélemény erről az objektívről?

Misi0023 kérdése:

Vélemény erről az objektívről?

Figyelt kérdés

Szeretnék beruházni egy jó minőségű standard/nagylátószögű objektívre.

Egy Nikonos barátom ajánlotta a Tokina AT-X 116 PRO DX-II - 11-16mm-es obit, viszont nekem Canon gépem van. Pontosabban egy 650D-m. Az objektív oldalán látom, hogy aps-c szenzoros kamerákra van tervezve de kevés véleményt találok erről a márkáról / típusról.


Amin még gondolkozom annak nagyobb a gyújtótávolsága viszont nagyobb az f értéke, és a főleg benti fotók miatt elbizonytalanít.

Ez a másik: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM


Várom a véleményeket, ajánlásokat!


2015. ápr. 24. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy szakértő ebben a drága kategóriában (jó neked hogy megteheted ezt...) de szerintem attól függ mire kellene az objektív. Tokina se ma kezdte azért az objektív fejlesztést, azt tudni kell.

Jól hangzik a zoom a canon obiján de azért az f4 nem a legjobb pláne nem 24mm-nél, ettől szerintem vannak jobbak is. Am. meg ha van már zoom obid akkor felesleges is mégegyet venni. Ami még a canon mellett szól hogy macro-ra is úgy sejtem jó lehet, míg a tokina nem valószínű. Ezért kéne tudni neked is hogy mire kell pontosan.

2015. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Makrózni ritkán szoktam, valamint pont azért kell döntenem mert csak az egyiket engedhetem meg most magamnak :)

Standard obiból egy nagyon gagyi canonom van és ezért is hajlok az L-es obi felé mert kiváltaná azt is egyben.

Mint mondtam főleg bentre lenne használva de szabadtéren is sokat fotózok, bár ott általában azért többször mert van egy Canon EF 50mm f/1.4 USM-em és ennek nagy a gyújtótávolsága a benti fotókhoz. Ja és ami fontos hogy embereket fotózok leggyakrabban.

2015. ápr. 24. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor inkább a canon objektívje, mert a vége 105mm és az jobb portréhoz, vagy ilyesmiben nem gondolkoztál? [link]

ez jó lehet mind a két célra.

2015. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még ez [link]
2015. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sikerült választani?
2015. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkét obim volt.

A 24-105 nagyon jó kis üveg, sokáig használtam. Az IS sokat segít, de pl pont portrénál nem változtat a tényen, hogy kevésbé tudod elmosni a hátteret. APS-c szenzoron a 24 nem túl széles.

A Tokina 11-16 szintén jó kis üveg, de a kettőt nem lehet összehasonlítani. Ha embereket fotózol, a 11-16mm nagyon széles, vagy kicsik lesznek az alakok a képen, vagy ha közel mész, nagy a torzítás. Én általános felhasználásra nem ajánlanám.


Viszont!

Ha már ennyit költesz, esetleg meggondolhatnád a 24-70-et. Már csak használtan kapsz, de nem bánnád meg. 2,8-as fényerő, L-es minőség, szerintem a legjobb általános zoom Canonhoz (eltekintve az új verziójától, de az vagyonokba kerül).

2015. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor amit ajánlottam az árukeresőn nem jók?
2015. ápr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, elsősorban neked kellene eldönteni, hogy mi a felhasználási terület.


Ha egy tényleges nagylátót szeretnél, ami beltérben, kevés fény mellett is jól használható, akkor a Sigma APS-C gépekre tervezett 18-35 f1.8 (!!!) objektívét nézd meg. Nagyon jó képminőség, kiemelkedő fényerő, Art sorozat (nem a régi, gagyi Sigma).


Viszont ha jó standard objektívet szeretnél, ami nagyjából mindenre alkalmas, akkor keress egy f2.8-as 24-70-et. Nem rossz a 24-105 sem, de kicsit régi konstrukció, f4, kategóriájában közepes képminőséggel. Viszont az idő próbáját már kiállta, és tudjuk, hogy szinte elpusztíthatatlan.

Ami azonban majdnem minden szempontból veri, az a Tamron 24-70 VC. Én 10D + Canon 24-70 f2.8-at használtam évekig, majdnem mindent megoldott, de ha most újra objektívet kellene venni, a Tamront választanám. A Canon f2.8-nak sajnos van egy hosszú távú tervezési hibája (szétkopik a tubust tartó sínrendszer).


A 24-70 APS-C-n kicsit öszvér: még nem igazi nagylátó és még nem igazi portré. Mindkettőre jó egy kicsit, de a portré 100 mm felett, a nagylátó pedig 20 mm alatt kezdődik APS-C-n. Viszont ezek FF kompatibilis és jó minőségű objektívek, ha évek múlva veszel mondjuk egy használt mkI vagy mkII 5D-t, nagyon jól fog vele együttműködni.

2015. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, a zavaros információimra sok hasznos dolgot tudtatok írni! :)

A 24-70-es tamron sajna már bőven a keret fölött van, ellenben a 17-70-es sigma egészen megtetszett. Igaz, hogy APS-C -re van de még egy két évig biztos marad a 650D.

2015. ápr. 27. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!