Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » El akarok kezdeni hobbiból...

El akarok kezdeni hobbiból fényképezni de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy milyen felszereléseket érdemes használni (pl.: fényképező, álvány, objektív)

2015. jún. 13. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben vegyél egy olyan fényképezőgépet amin van teljesen kézi üzemmód. Tehát ahol a záridőtől kezdve a rekeszen át mindent beállíthatsz egyedileg. Ajánlott a DSLR, de nem feltétel. Ahhoz, hogy az elméletet kipróbáld a gyakorlatban bármilyen gép megfelelő.

Komolyabb gépekre csak akkor érdemes váltani ha már valamennyire megy...(kár koptatni a zárszerkezetet az első próbálkozásokkal szerintem).

2015. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sőt, egy olcsó kompakt is megfelelő a tanuláshoz. A lényeg, hogy ne csak automata mód legyen rajta.


Ha pedig már tudsz, akkor a pénztárca szab határt csak. Én Canon 600D-t vettem. Hobbi célra bőven elég, sőt akár komolyabb feladatokra is megfelelne. A váznál sokkal nagyobb hangsúly van az optikán. Na az viszont drága...

Ezzel kapcsolatban érdemesebb fotós fórumokon kérdezősködni, profi fotósoktól.

2015. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"El akarok kezdeni hobbiból fényképezni de nem tudom hogyan?"


Fogj egy könyvet, vagy keress kezdőknek szóló anyagot az interneten és állj neki az alapok megtanulásának. Sokan szeretik ezt megspórolni pedig enélkül soha nem jutsz egyről a kettőre.


Aztán persze szerezz be egy fényképezőgépet. Az egyetlen szempont a manuális beállítási lehetőségek megléte legyen. Első körben szerintem valamilyen kompakt vagy bridge gépet vegyél. akár használtat is, és ne a legdrágábbat. Két okból: ha megunod a dolgot három gét után, kevesebbet buksz vele, és még jól is jön nyaraláskor, bármikor. Ha pedig megszereted az új hobbidat, akkor kicsit később, mikor már ideje egy dslr-t venni, pontosan tudni fogod, mire van szükséged, nem úgy, mint most.


"Itt arra gondolok, hogy milyen felszereléseket érdemes használni (pl.: fényképező, álvány, objektív)"


Hát fényképezőgépet mindenképpen érdemes használni. :)

Állvány csak bizonyos témáknál szükséges, objektív pedig a fényképezőgép tartozéka, egyes esetekben cserélhető ugyan, de anélkül nem működik.


A felszerelés attól függ, mit szeretnél fényképezni. Gondolom már van valami elképzelésed.

2015. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen hasraütés szerűen kitalált "én mostantól fotós leszek" akármit.

Vegyél meg mindent aztán jöhetnek a szakkönyvek...

2015. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! Az előző válaszolónak mondanám, hogy NEKEM nem hasraütés szerűen jött, hanem egy barátom nagyban sportol (rollerezik) és ide adta a fényképezőjét hogy fotózzak és ez így ment napról napra és kezdett megtetszeni és egyben kezdtem belejönni.
2015. jún. 15. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!