Milyen régebbi digitális (DSLR) tükörreflexes fényképezőgépet ajánlanátok, ami 10-15 ezer ft körül mozog. Van egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Figyelni kell az apróhirdetéseket és idővel találsz dslr-t 15-ért. Sokra ugyan nem fogod használni, de nem is írtad a feltételeid között, hogy működőképes is legyen.
2016. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy működőképes legyen. Nem írtam, hogy alkatrésznek keresem ez nagyjából magába foglalja a működőképességet. :) Egy olyan gépet keresek amit nem sajnálok semmilyen körülmények között. De, ha Te esetleg nagyon otthon érzed magad a használt dslr-gépek világában, kérlek világosíts fel milyen régi gépek vannak és mennyinél kezdődnek.
2016. jan. 11. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a legegyszerubb, ha figyeled a hirdeteseket. De keveske tapasztalatom szerint ennyiert max analog gepet szoktak hirdetni.
2016. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyen árkategóriában nagyon ritkán vannak gépek, ami pedig akad, annak jellemzően vagy véres a torka, vagy tényleg egymillió éves, tehát bármelyik pillanatban tönkremehet.


Mivel 15ezerért keresel gépet, ezért feltételezem nem vet fel a pénz, így inkább lebeszélnélek erről a kategóriáról, kiadsz egy "vagyont", két nap múlva elpukkan, akkor buktad az egészet, már pedig ennyiért még 300D-t sem szoktak adni kitobival, ami nagyon nem mai csirke.

2016. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig volt egy új Sony A58-asom (mondjuk az SLT technológia, ami nem baj), de eladtam és most egyfajta mindenes gép kellene, lehetőleg tükrös. Még egy régi Sony a100-ason gondolkodom de az is régi és 40.000 ft körül szokott lenni...
2016. jan. 12. 13:13
 6/12 anonim ***** válasza:

15 ezerért semmit nem fogsz kapni, legfeljebb csak egyszerűbb kompaktot. Miért fontos, hogy tükrös legyen? Profi célra biztosan nem kell, mert ahhoz egymillió körüli zseton kellene zsebben, hogy dolgozni tudj.

Nekem bridge gépem van, s a hobbimhoz tökéletes, de sajtófotóhoz is használom. Igaz, nem hivatásos fotóriporter vagyok, csak jelennek meg képeim lapokban, s nem a Alsófelsőfalvai helyi lapban.

2016. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valóban profi célra nem használom. Jelenleg nekem is bridge gépem van (Canon SX50). Ha sajtófotókat készítesz lehet tapasztaltad már pl.: zárt térben, rossz fényviszonyok közt stb. hogy elmosódottak és/vagy zajosak lesznek a képek.
2016. jan. 13. 09:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Leharcoltabb, 13-15 éves Canon D30, D60, illetve Nikon D100 gépeknek van ekörül a reális ára.


Már kérdés, hogy egyrészt kapsz-e még működő példányt, másrészt akinek még van ilyen működő gépe, az elkótyavetyéli-e. 10-15 ezerért inkább megtartják, mert működőképes állapotban azért ezek még igencsak jó gépnek számítanak, ha nem is olyan gyorsak és nagy felbontásúak mint a maiak.

2016. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a gépek, amiket 10-15 ezerért megkapsz, nem fogják jobban kezelni a zajt, és nem lesz rajtuk fényerős objektív sem.

Felejtős. Sajnos a fotózás nem olyan terület, ahol olcsón kapsz bármit, ami jó. Különben ki venné meg a drágát?

2016. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Canon eos 300d vagy épp a nagyon ritka Canon 10D, 30D ami ilyen áron szokott lenni kétes állapotban.
2016. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!