Pentax K-50, vagy Canon 700D?

Figyelt kérdés

Használt 700D-t kapnék nagyjából azonos áron, mint a Pentax újonnan. Elsősorban táj-, illetve természetfotózásra használnám, így a vízállóság előnyt jelentene, de a másik oldalon ott van a kihajtható érintőképernyő, illetve a jobb videózási képességek. Lehetőleg szubjektív vélemények érdekelnének, de bármi hasznos tanácsot, tippet, ötletet, ajánlást meghallgatok!

A Canon minimális expószámmal (nagyjából 5000, de ez a felső határ), szép állapotban, azonban már garanciamentes állapotban lenne elérhető, ellenben a Pentax K-50 teljesen új, garanciális, bolti verzió.

Köszönöm a segítséget!



2016. jan. 24. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Canonhoz több használt cuccot fogsz találni, a Pentax cuccokat nem ismerem, de az előbbi miatt a Canont választanám.
2016. jan. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De pentax meg csepp, por és fagyálló. Nekem a K-50 van és imádom, egy éve gyűröm vele az ipart. De most drágultak ha jól látom.
2016. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várom a további hozzászólókat!
2016. jan. 24. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Pentaxszal az a gond, hogy a hazai közönség nagyon erős, de borzasztó pici, és valóban messze nem akkor a kínálat (eladni is nehezebb pentax cuccokat ha később megunod, komolyabbat akarsz).


Másrészt, nagyon megfontolnám, hogy elkezdjek e K bajonettre épülő rendszert fejlesztgetni, a Pentax utóbbi évei elég hánytatottak a két nagyhoz képest a mérete marginális (ha jól emlékszem 5%-os piaci részesedése van a 80% feletti Canon+Nikon pároshoz képest a DSLR-eknél). Akinek már van pentaxa az persze ne dobja el, mert nagyon jó gépek, de aki még emlékszik, hogy mi történt az olympus tulajokkal, miután hipphopp kiszállt a cég a DSLR piacról az már óvatosan vág bele ilyesmibe.

2016. jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Elméletileg a Canon is ki kell birjon pár percet csepergesben is, szóval szerintem ez ne legyen akadály
2016. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös de semmilyen szabvány szerint "nem kell kibírnia pár cseppet" ha meg beázik cseszheted a garanciát a canon esetében.
2016. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szépen a válaszokat! Egyelőre a Pentax mellett kezd elbillenni a mérleg nyelve. De a további hozzászólások, észrevételek is hasznosak lehetnek!
2016. jan. 27. 23:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy 700D...
2016. jan. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, ez a véleményed, de alá is támasztanád kérlek? Mert ezzel nem vagyok túlságosan kisegítve, de azért köszönöm.
2016. jan. 31. 20:34
 10/10 anonim válasza:
5-ös vagyok nem azt montam h öntsön rá egy veder vizet
2016. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!