Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy pixel 4 színszűrő átlagát...

Egy pixel 4 színszűrő átlagát rögzíti, vagy 1-1 színt egy-egy pixel rögzít?

Figyelt kérdés
Nézelődtem neten de nem teljesen értem, vagy csak sokféle megoldás van és nem tudom melyik az általánosan használt?

2016. márc. 10. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
1 pixelben 3 LED van, annak az atlagat latod
2016. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de szerintem mégsem így van, néztem több képet és egy-két videót is de nem értem még most sem. Egy az hogy elvileg 4 színszűrő van, 2 zöld 1 piros és 1 kék, de azt nem tudom ezek egy-egy pixelen vannak és annak az átlaga lesz a szín?
2016. márc. 10. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a négy általában külön pixel, eltekintve pár speciális esettől, pl. Sigma foveon.
2016. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Angolul itt le vannak írva az alapok:

[link]

2016. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt egy kép:

[link]


Ha egy pixelen egy szín van, azt érzékeli csak, akkor ha pl. a zöldre kék érkezik akkor olyankor mi van? Ezt nem értem. Szomszédos pixelek egymás közt átlagolnak akkor? De én akkor is úgy tudom, hogy három szín négy egységben van egy pixelen, és azok átlaga lesz a pixel színe.

2016. márc. 11. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A képen pont a foveon van, ami elég más, mert ott egy fizikai pixel érzékeli mindhárom (rgb) komponenst. Ennek a részleteit nem ismerem, de annak tekintetében nagy szám, hogy eddig minden egyes komponens érzékeléséhez külön pixel kellett. A pixel előtt van egy színszűrő, ami nagyjából csak az egyik (r, g vagy b) komponenst engedi át. Ha a kék pixelre vörös fény jut, azt a szűrő kiszűri és nem lesz jel. (Valójában lesz, csak nagyon kicsi). A pixelek fizikailag nem átlagolnak semmit, ez utólag, szoftveresen történik a 4 pixel értékéből. (Két zöld pixel van, mert az emberi szem a zöldre a legérzékenyebb és ezzel próbálják ezt figyelembe venni).


Nyilván, ha három színszűrőt tennél egy pixel elé, akkor semmilyen fény nem jutna rá, ezért nem triviális a foveon. Mert ő mégis képes egy pixelen, mindhárom színt külön-külön, egyedileg, átlagolás nélkül érzékelni.

2016. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Stampi János válasza:
A második képen levő érzékelő a pixelnek csak az egyik színkomponensét érzékeli. A pixelhez tartozó másik két színkomponens értékét a szomszédos pixelek színéből interpolálással állapítja meg.
2016. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!