Megkérdezhetem hogy mik a véleményeitek ezekről a képekről?

Figyelt kérdés

Egy Nikon Coolpix S2700-al fotózok, most kezdtem. (Építő jellegű negatív kritikát is szívesen fogadok ;) )


Itt a link: kardosraul.deviantart.com/gallery



2016. márc. 30. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

SUNSET - TREES

SAD - STREET


ezek tetszettek csak, a többit akár instagramm is lehetne


viszont a táblát újra vágnám úgy, hogy a kereszt közepe legyen aranymetszésben

2016. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A képek számomra teljesen érdektelenek.


Pár semmiből kinövő lombkorona, ami állítólag naplemente, de sehol egy Nap.


Egy marék mag, ami szerinted boldog, szerintem meg... semmilyen.


Egy baromira életlen nárcisz.


Valami zöld növény, ami egyáltalán nem tűnik szomorúnak. Nem rothad, nincs egyedül, miért szomorú?


Egy halott kaktusz, hibás angolsággal elnevezve.


Fura, természetellenes színű levelek hasonlóan fura háttér előtt. Nem kimondottan a romantika az első kifejezés, ami eszembe jut.


Egy fatörzs, ami pont olyan, mint a többi hatvanmillió, azzal a különbséggel, hogy egy ferde ház van a háttérben.


Néhány fűszál eltakar egy házat. Mitől retró?


Egy ferde kresztábla a kép 10%-án, a maradék 90%-on az érdektelen háttér.


Mindezek telibetolva mindenféle csicsás színeffektel. Instagramon lehet, hogy az ilyesmi a menő, de fényképnek még nagyon kevés.


Az esetek nagy részében nem az effektek adnak mondanivalót egy képnek, hanem már önmagában kéne, hogy legyen valami téma, valami, amit elmond a kép. Erre rá lehet esetleg segíteni a színekkel (bár talán nem ilyen durván). Nálad ilyesmit még nyomokban sem vélek felfedezni.


Javaslom, hogy olvasgass a témába vágó szakirodalmat. A kompozíció pont egy olyan terület, amit egy kompakttal is el lehet sajátítani, nem kell hozzá sokszázezres felszerelés.

2016. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fordíts kicsit kevesebb időt az effektekre, és kicsit többet a kompozícióra, és akkor jó lesz ez. Az utcás kép egy kis vágás után még tetszene is, így viszont túl sok a negatív tér a képen
2016. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el ezeket az effekteket. Minden kezdő ezt nyomja, mert alapból érdektelen a kép, így rátesz egy effektet, amitől rögtön érdekes lesz. Nem ez a megfelelő út.

Ne fotózz le mindent, ami szembejön veled az utcán. Egy fatörzs nem érdekes. Keress olyasmit, amit nem látunk minden nap. Ne effekttel akard érdekessé tenni a képet, hanem a tartalmával.

2016. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ne fotózz le mindent, ami szembejön veled az utcán. Egy fatörzs nem érdekes."


Ez nem igaz. Egy fatörzs is lehet érdekes. Még egy egészen átlagos fatörzs is lehet érdekes, ha a fotós talál olyan nézőpontot, olyan fényeket ami érdekessé teszi, vagy épp a megfelelő pillanatban van ott, hogy elkapjon egy eseményt, történést a fatörzzsel kapcsolatban, amivel egyből mondandója lesz a képnek. Ez a különbség a jó fotós és az "instagram-művész" között.

2016. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet vitatkozni, nekem egy szimpla fatörzs nem érdekes, akármilyen rajta a fény.

Ha van valami történés, akkor a történés érdekes, de nem magában a fatörzs. Én nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amitől a kérdező által készített képen lévő fatörzs-darab érdekes lenne. Ha rászáll egy csodaszép pillangó, akkor talán, de akkor meg a pillangó érdekes, továbbra sem a fatörzs.


De nagyjából én is azt írtam, hogy ki kell várni a megfelelő pillanatot, amitől valami különleges lesz, nem mindent lefotózni, ami szembejön.

2016. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem akarok vitatkozni, mert teljesen felesleges, de íme pár random kép, hogy mit lehet kihozni egy darab fából:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem akarom azt mondani, hogy ezek hű de klasszis képek, de azért ezekben már látni tudatosságot, kreativitást.

2016. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fotótechnikailag borzasztóak a képek, meg érdektelenek, de ne add fel, ezek építő válaszok.
2016. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!