Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Eseményfotózásra obi? Esküvőkö...

Eseményfotózásra obi? Esküvőkön milyet használnak?

Figyelt kérdés

Hobbiból fotózom, viszont nagyon szeretem és komolyabban és foglalkoznék vele. Sikerült szereznem egy Nikon d 5100at 18-55mm kit obival és volt egy régi Heliosom, ami nagyon jó, de manuális és eseményeken nincs mit kezdenem vele, de nagyon tetszik ahogyan mossa a hátteret és a bokeh is.


Az ismerőseim körében is elterjedt, hogy szeretek fotózni, és volt már,hogy meghívtak szülinapot fotózni illetve keresztelőt is, baráti szinten.

Elég jól mentek, viszont nem olyanok, mint amelyinnek én elképzeltem. Nincsenek olyan szépen mosva a hátterek, stb.

Minden vágyam,hogy olyan szép fotókat adhassak a barátaimnak,és persze magamnak,amilyet a profibbak is készítenek.


Milyen objektívet vegyek ehhez a géphez? Nagyon örülnék a segítségnek!


2016. máj. 12. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy fix 50mm-est nagy fényerővel.
2016. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ha jól tudom, akkor a fixeknél nem lehet zoomolni, ugye? És ha pl nem tudok elég közel menni, de közeli képet szeretnék akkor ezzel hogyan?

Zoom objektívek ilyen eseményeken nem megfelelőek?

2016. máj. 12. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nincsenek tapasztalataim, viszon olvass régebbi kérdéseket...p.l. :


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..

2016. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az esküvői fotózás meglehetősen befektetés igényes ága a fotózásnak.


Természetesen nem létezik "ultimate" esküvői üveg, és azt sem lehet mondani, hogy fix vs zoom kérdésben van végső igazság. Minden fotós a saját stílusához válogatja a felszerelését, minden esetre jellemző Nikonos üvegek esküvői fotózáshoz:


Fényerős 24, 50, 80, 135mm-es lencsék.


Zoomokból pedig a 24-70/2.8 és a 70-200/2.8 a két legnépszerűbb, sokan ezzel a kettővel oldanak meg mindent, tökéletes minőségű üvegek, sajnos nem az olcsó kategóriából.


Kezdőként neked egy 50 vagy 85mm-es fixet tudok ajánlani, ha pedig inkább jó fényviszonyok között fotóznál (pl templom helyett jegyes fotózás kint), akkor próbálkozhatsz f4-es zoomokkal, azok fényévekkel olcsóbbak, mint a 2.8-asok.

2016. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!