Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mekkora gyújtótáv portrézáshoz...

Mekkora gyújtótáv portrézáshoz aps-c vázon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Portrézásra keresek objektívet Canon gépre. Nem professzionális felhasználásra, csak barátnőről, meg ismerősökről készítenék képet, tehát az L-es optikák kiesnek a látószögemből az áruk miatt. Amin eddig gondolkodtam az a Canon 85/1.8 vagy a Samyang 85/1.4 .

AF nem létszükségem. Mi a véleményetek?


2016. aug. 24. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az APS-C nem full frame, szerintem elég az 50mm is. Ami full frame camerán 50mm, az egy crop szenzoros kamerán 80mm-nek felel meg (1.6-os szorzó). Azt nem tudom hogy a Canon kamerákhoz mennyibe kerül egy 1.8-as 50mm-es obi, Nikonhoz nevetségesen olcsó még újonnan is, pláne használtan. Szerintem Canonhoz is az.
2016. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaja, egy fix 50-es obi alkalmas a célra, és egyébként is jó vele fotózni, a fix gyújtótávú üvegeknek mindig szebb a rajzolata. Az f1.8-as verzió Canonhoz 45-50 ezer között van, az 1.4-es 100 körül.
2016. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Canon 85/1,8-as az kétségtelenül háromszor olyan drága, mint az 50/1,8, és lehet, hogy csak kétszer annyit érne portrézásra.


Ha nem kell AF... Én ugyan nem voltam elájulva az orosz alapobjektívektől, de lehet, hogy adapterrel is csak fele annyi lenne, mint az 50/1,8.

Ha nem kell AF... Én ugyan el nem tudom képzelni azt a helyzetet, legfeljebb mattüvegcserével, de hát kinek a pap, kinek a pap lánya.

2016. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,igen, pont azért kéredztem a dolgot, mert a kisebb szenzorméret szorzója miatt picit sokalltam azt a 85mm-es fixet, mégis nagyon ajánlották. Van nekem egy Heliosom, 44-2 (58mm f2.8), de az azért minőségben elmarad.
2016. aug. 25. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, nekem csak véleményem van, én telés vagyok.
2016. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de van egy-két félreértés itt: az hogy egy kisszenzoros gépen szorzó van,az egyáltalán nem függ össze a gyújtótávolság okozta torzításokkal, vagy térösszenyomással. Egy 50mm-es objektív ugyanolyan képet fog adni FF és APS-C vázon is, csak az utóbbinál kevesebbet látunk a képből, levágja a széleit.

A kb. 100mm gyújtótávolság nagyjából megfelel azon elvárásoknak, hogy ne torzítson, ugyanakkor nem nyomja össze a teret mint a nagy telék.

Tehát az 50mm alapobjektív nem fog csak azért 80mm-es telévé változni mert rátettük egy kisszenzoros gépre.

2016. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez utóbbi kijelentés nem helytálló.

Az egyperfeketéből következőleg.

2016. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!