Hogyan lehet telefonon RAW formátumba menteni? Mi a menete, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában egyre többet fotózok telefonnal, és szeretném kihozni fotóimból a legtöbbet. Hallottam róla, hogy ha RAW-ban fotózok, és utána kidolgozom a képet, akkor sokkal jobb eredményt kapok. Ennek pontosan mi a menete, és mi kell hozzá?

A telefonom nem biztos, hogy támogatja ezt a RAW fotózást, így egy másik kérdésem is lenne: 60 ezer alatt milyen jó kamerájú telefonok vannak? Lehetőleg RAW/DNG fotókat is lehessen vele csinálni.


Ui.: Elég kezdő vagyok a témában, így kérlek nézzétek el nekem az értelmetlen kérdéseket. Köszönöm!


A válaszokat előre is köszi!



2018. máj. 1. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
jelenleg milyen telefonod van?
2018. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Adobe Lightroom telefonos változatával már közvetlen a telefonon tudod kidolgozni a raw képeket, és amikor kiexportálod már jpg lesz a feldolgozott kép.

Ajánlom a Huaweit telefonos fotózáshoz, a P9 sima jpg-ben is nagyon jó teljesítményre képes. Talán a P9 lite is tud raw formátumot, de ebben nem vagyok 100% biztos.

2018. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Huawei P8 Lite-om van.

Igen? Használom a Lightroom-ot, de nem tudom, hogy lehetne-e vele RAW fotót kidolgozni. Mindenesetre nagyon sokat segít a Lightroom.

2018. máj. 2. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak rá fotós alkalmazások de telefonra raw-ot készíteni fölösleges, egy jó jpg tömörítést vagy png-be fotózó alkalmazás bőven megteszi. Ha egy crop-os vagy FF szenzor lenne a mobilokban akkor lenne értelme 30megás raw-okkal kinlódni de arra félkörömnyi szenzorból sokat nem lehet kihozni. RAW-nak az a lényege, hogy több infót ment mint az átlag fotóformátumok, de ebből logikusan következtethető, hogy ahhoz olyan szenzor is kell ami képes annyi infót összeszedni. Tárolhatod 16 vagy 24 bitben a kimért adatokat ha a telefon elektronikája úgyis 8bitre kerekíti. Biztos vagyok benne, hogy nagyobb mozgástered lesz úgy 5-10%-al de 7-8x terjedelmesebb fájlaid is lesznek. Sok értelmét nem látom.
2019. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!