Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért jobbak az amatőr fotósok...

Miért jobbak az amatőr fotósok képei, mint a profiké?

Figyelt kérdés

Jobb alatt azt értem, hogy izgalmasabbak, mozgalmasabbak. Nyilván a profik képei technikailag jobbak, de szerintem – és sokak szerint – unalmasak, semmilyenek.

Engem végül is nem zavarna a dolog, csak mégis valahol vicces, hogy egy ukrán 20 éves lány sokkal jobb képeket csinál, az olcsó gépével, mint egy profi.


nem tudom, ez miért lehet, ezek szerint fantáziát neem lehet tanulni.



2018. aug. 21. 09:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez túl szubjektív. Egy profi már kitanulta, hogy nézhet valami jó ki, így lehet, hogy kicsit mesterkéltnek tűnhet, egy profi nyilván a tökéletesre hajt leggyakrabban.így az a kis baki meg kiserletezés elmaradhat, ami egy amatőr lelkesebb forósnál De ismételm, ez szubjektív.

Plusz a jobb gép nem mindig jelent jobb képet, főleg, amikor már a telefonok kameráka is elég minôséget tud produkálni.

2018. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#2


igen, de vhogy az amatőrök jobban ráéreznek, h mikor kell kattintani, sokkal "élőbbek" a képeik.


A profik mintha elvesznének a kompozícióban meg h betartsák a fotós szabályokat.

2018. aug. 21. 09:54
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Legyünk őszinték: sok profi a szakmában csak a vagyont érő gépe miatt profi. Nyilván ez a többségre nem igaz, de elég sok ilyennel találkoztam már.

Egyébként meg: valóban, a fantáziát nem lehet tanulni. Technikailag rengeteg tudást és képességet el lehet sajátítani, és egy profi fél másodperc alatt megmondja, hogy az adott képhez milyen beállításokat kell használni, de ettől még korántsem biztos, hogy kreatívabb és művészibb lesz, mint egy ügyes amatőr.

Na meg ami személy szerint zavar a profi képekben, az az, hogy legtöbbjük túlságosan tökéletesen beállított. Ez pedig sokszor olyan hatást kelt, mint ha mű lenne a kép, egyszerűen nem olyan élő.

Na meg sokan beteges mértékben trükköznek a különböző szín- és kontraszt-effektekkel.

2018. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

# 4/4

igen, pont erre céloztam: h túlságosan beállítottak. instán pl, sok nagyon jó „csak úgy ellőtt” képet látok, pl függönyön keresztül fotózott képeket.


pont most néztem egy idősebb nő képeit. elvégzett egy fotós tanfolyamot, technikailag tökéletes, de hóttunalmas képeket csinál ő is elég drága géppel.

2018. aug. 21. 10:07
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs különbség. Akinek van elképzelése, meglátása, annak van. Ez a népesség néhány milliomod része, akár tehetséges amatőr, akár profi.
2018. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a rossz kategóriát követed azokon belül akikre Te azt mondod, hogy "profi", sőt, még valószínűbb, hogy rosszul határozod meg a különbséget a kettő között. A profi fotós az, akinek a fő bevételi forrása a fotózás, az amatőr az, aki kedvtelésből fotózik. A fotózás egyébként egy olyan vonal, ahol nagyon sokan gondolják azt, hogy kevés befektetett energiával, idővel és pénzzel lehet sok pénzt keresni, ami egyrészt nem igaz, másrészt meg túl sokan kezdik el csinálni emiatt. Így lehet, hogy túl sok olyan fotós van aki pénzért csinálja, tehát profi, viszont digitális szemetet gyárt, míg egy csomó olyan amatőr van aki azért áldoz sok pénzt és energiát arra, hogy jó képeket tudjon csinálni, mert ez örömmel tölti el.


Ettől függetlenül egy elhivatott, professzionális fotósnál az esetek döntő többségében nem tud jobb képet készíteni egy amatőr.

2018. aug. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

# 6/6

te most komolyan elmagyaráztad nekem, hogy mi az, h profi fotós ?:D


„Ettől függetlenül egy elhivatott, professzionális fotósnál az esetek döntő többségében nem tud jobb képet készíteni egy amatőr.”


ha szigorúan technikai szempontokat veszel figyelembe, akkor igaz, de am egy baromság ez a kijelentésed.

2018. aug. 21. 14:43
 8/28 anonim ***** válasza:
Biztos azért mert profi fotós vagyok. ;)
2018. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
ja hát vhogy sejtettem.
2018. aug. 21. 15:03
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy kíváncsiságból: linkelj már be pár képer a világhálóról, amely amatőr fotó és szerinted jobb mint egy profifotó.
2018. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!