Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon PowerShot A810 fényképez...

Canon PowerShot A810 fényképezőgép hibaüzenete: Cseréljen akkumulátort. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Nos az a szitu, hogy egy jó ideje nem használt fényképezőgépemet kivettem a szekrényből, 0 ra merült aksikkal (2500mah os LiMh 1.2V os akksik), és sajna a töltőjük tönkre ment. Vehetnék hozzá egy 1-2k Ft os töltőt, na de azok kínaiak, drágábbat pedig nem szeretnék venni, ennyit azért nem ér. A helyzet az, gyártó szerint AA típusú aksik/elemek kellenek, megközelítőleg 3.15V ig (összesen). Két vadiúj elemet kapott, de bekapcsoláskor azt írja Cseréljen akkumulátort. Előjön az objektív, kijön a hibaüzenet, az objektív zár, és semmit nem lehet tenni. Próbáltam más típusú elemekkel, de ugyanaz a helyzet. Gondoltam arra, hogy lecsekkolom az elemeket, ezek 3.17V ot alkottak együtt, bár gondolom ez tuti nem okozza a problémát, viszont eszembe jutott hogy eddig 2db 1.2V os volt benne, tehát 2.4V on működött a gép, így elővettem 2db félig lemerült elemet, kb 2.6V on voltak összesen, de ugyanaz a helyzet. Meghibásodhatott a gép, vagy kimondottan újratölthető 1.2V os akksikat tehetek bele? Ti találkoztatok hasonló problémával? Eléggé szép képeket tud csinálni, plusz ugye mobillal ellentétben 5x es optikai zoomja van, ami elég szép dolog. Kár lenne porosodni hagyni egy ilyen gond miatt, de ha drága töltőt/akksikat veszek, az kb a gép negyedébe kerülne, és azok sem örök élettartamúak. Plusz ami ellenük szól, hogy közel 1 napba kerülnek feltöltődni, fene a LiMh t. És pont ezért gondoltam arra, egyszerű elemekkel nincs gond. Olcsóak, nem kell töltögetni, ha lemerülnek, szinte akárhonnan gyorsan és olcsón tudok szerválni helyettük másikat, így optimális megoldás lett volna, ha nem jön ez a gond. A válaszokat előre is köszönöm.
2018. dec. 29. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- Elemmel is mennie kell.

- Az ezer forintos kínai töltő semmivel nem rosszabb mint a tizenötezres "európai".

- Vegyél bátran négy akksit, töltővel csomagban relatíve olcsón szokták adni, otthon úgyis kell távirányítóba, borotvába, zseblámpába. Nem veszítesz vele semmit.

2018. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Attól tartok az lesz a vége. Próbáltam mindent ami eszembe jutott, YT on trükköket, de semmi...
2018. dec. 30. 09:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Még utólag hozzátenném, hogy szerváltam 2 db AA LiMh aksit egy hozzá való töltővel, 3K ért, és megoldódott a probléma... :D
2019. jan. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!