Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Miért nem szüntetik meg a 2G...

Miért nem szüntetik meg a 2G hálózatot?

Figyelt kérdés
Ha már a 3G-t is régen kivezették, akkor a 2G-re miért van szükség még mindig?

febr. 20. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A korszerűbb generációk lefedettsége túl alacsony még ahhoz, hogy ezt meg lehessen lépni.
febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

1. A hanghívások egy jó része még a 2G hálózatokon keresztül zajlik, nem használják ki a VoLTE lehetőségeit.

2. Vannak olyan alkalmazások - mint például riasztók, bankkártya-terminálok, pénztárgépek - ahol nincs nagy sávszélesség-igény, így felesleges a drága 4G/5G modem beszerzése.


Bővebben:

[link]


Egyébként tervbe van véve az NMHH által:

[link]

de nem lesz olyan egyszerű

febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg dolog meg még azon. Rengeteg dolgot kellene átállítani az újabb technológiákra. Rendőrség, stb... A nagy sávszélesség nem kell mindenkinek, nem kell minden rendszerhez. Nagyon sok olyan szolgáltatás van amihez bőven elég az alacsony sávszélesség. Például egy távfeligyeleri rendszernél ahol néhány10 karakterrel tudsz parancsokat kiadni, oda totál felesleges 5g... Emellett a 2G-vel nagyon egyszerűen fogalmazva: sokkal távolabb ér. Ugyanoda leraksz egy 5G-s antennát meg egy 2G-st, a 2G-s jelét sokkal távolabb leheg még fogni. Nameg ott vannak azok a felhasználók akiknek nincs szüksége nagy sávszélességre, csak telefon/sms és kész. Ha vehet 5000 forintért telefont és működni fog neki a világ végi kis faluban is, akkor nem fog venni 50000 ezerért ami ráadásul még csak nem is működik.
febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
93%
Biztonsági kamerák is arról futnak, emellett a 3G se szûnt meg, vannak Pesten olyan pontok, ahol 3G-re vált a telefonom.
febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, mert rengeteg hosszú élettartamú készülék, mint az online pénztárgépek csatlakoznak a hálózatra, amik üzembe helyezésekor a 4G még csak kísérleti nyúl volt. Meg ott van a MÁV példája is, akik a vasúti wifi szolgáltatást is jóval a 4G előtt építették ki, amikor a Telekom lekapcsolta a 3G-t meg is szűnt a szolgáltatás néhány modern kocsi kivételével mindenhol. A pénztárgépeknek nem probléma a 2G-re visszaesés, mert azok csak kis adatcsomagokat küldenek, de ha az is megszűnne gyakorlatilag megszakadna a kommunikáció, ezt pedig nem fogja engedni a NAV. A VoLTE meg gyakorlatilag nem terjed, mert nem egy standard szabvány, hanem a telefonnak kell külön támogatni az adott szolgáltatót, ami a frissítések gyors megszűnése által gátat szab a terjedésének, ezért megy a hanghívások 70%-a 2G hálózaton (ami eddig a 3G-n ment, míg le nem lőtték). Úgyhogy részben a régi nem telefon jellegű eszközök miatt (bár a mai napig kapható csak 2G-s nyomógombos telefon), részben pedig a modern hálózatok elcseszett mivolta miatt muszáj egy fallback üzemeltetése. Bár tény, hogy jobb lett volna a 2G kivezetése és a 3G meghagyása fallbacknak, ahogy ez sok más országban történt, mert mégis jobb adatkapcsolatot biztosít a pénztárgépeknek, jobb rajta a hangminőség, párhuzamosan tud hanghívást és adatkapcsolatot (most ha felhívnak elmegy teljesen a net, ami igen zavaró), na meg ugyanannyi frekvencián nagyobb kapacitást tudnának adni. De hát nálunk mindent elcsesznek.
febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert tömeges a használata. Nem csak okostelefonokból áll a távközlési világ, ha megszüntetnék a 2g-t, akkor sokszázezer távjelző eszköz halna le és többszázezer ember nem tudna telefonálni. Ráadásul stabil, kisfogyasztású eszközöket lehet működtetni 2g-n (kis akkuról is hónapokon át működés) És hogyan kényszerítenéd ezt a felhasználómennyiséget új eszközök vásárlására? A 3g lekapcsolással nem érdemes összekeverni, mert ott valóban töredékére csökkent a használat, a 3g adatforgalom a teljes adatforgalom 1%-a alá csökkent.
febr. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi gond van a 4G-vel vagy a VoLTE-vel, akkor is ki tudd hívni a mentőt.
febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megbízható, alacsony frekvenciás, jól terjedő hálózat. Igazándiból amíg nincs opció rá, hogy felváltsa valami, addig nem igazán lehet leváltani. Ennyi. Nagyon jó a lefedettsége.


Tehát azt kell tudni, hogy minél alacsonyabb a frekvencia, annál jobban terjed, de annál kevesebb adat vihető át rajta. Tehát ez az, amin nem igazán lehet változtatni... a fizika. Jobb minőségű híváshoz nagyobb adatforgalom kell, de ahhoz magasabb frekvencia is kell, ami rosszabbul terjed, amihez több torony kell... és nyilván ahol van rá igény, itt meg is épültek ezek a tornyok, ott lett 3-4-5G, nagy adatforgalmat lebonyolítani képes hálózatok. De ahova nem éri meg kiépíteni, ott marad a 2G lefedettség, hanghívással meg SMS-sel.


Nem csak itt ilyen ez, hanem mindenhol a világon.

febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a profi válaszokat mindenkinek! Most már értem az okát.
febr. 21. 22:59
 10/10 anonim ***** válasza:

A 2G 900 MHz-en megy, a 3G is ment 900 MHz-en, a 4G meg még alacsonyabb, 800 és újabban 750 MHz-en is megy, tehát jobb a lefedettsége mint a 2G-nek (feltételezve, hogy ugyanazokról a tornyokról sugározzák mindkettőt). Persze az alacsony frekvenciájú 4G lényegesen lassabb mint a 2600 MHz-es, de lényegesen kevesebben is használják, mert ritkán lakott területeken alkalmazzák, míg a magasat városokban.

A mentőt pedig akkor is ki tudod hívni ha egyáltalán nincs térerő, azaz a te szolgáltatódnak nincs, de bármelyik másiknak van. Ilyenkor a telefon "Csak segélyhívás" módban van, felcsatlakozik a legerősebb jelre, de nem tudsz rajta semmit sem csinálni a segélyhívó tárcsázásán kívül. Szerencsére az ritka, hogy egyáltalán ne legyen térereje egyiknek se.

febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!