Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valóban lejjebb kell hajtani...

Valóban lejjebb kell hajtani a hűtőt ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy alulfagyasztós kombi hűtőm, ami önleolvasztós, kivéve a fagyasztó részét. Egykompresszoros. Ha nagy bevásárlás után bepakolok, akkor képes bederesedni a hűtő hátul, ha sokáig megy, egy idő után nem is hűt számottevően. Ilyenkor visszaveszem 1-esre, ekkor leolvad a dér, majd pár óra múlva vissza 2-esre, s akkor már normálisan hűt. De ez normális?
2019. aug. 12. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

" képes bederesedni a hűtő hátul,"

Elkerülheted ha nem teszel bele semmit.

"De ez normális?"

Csak ilyen dög melegben produkálja, fogadjunk.

2019. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ebben a melegben.
2019. aug. 12. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Miközben bepakolod az új ellátmányt, kap a környezeti levegőből is, annak páratartalma is lecsapódik, valamit ha például zöldség, abból is kivonhat valamennyi párát.

Szerintem, ha nem piszkálnád, akkor valószínűleg ugyanaz történne, így csak átvered magad.

2019. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne egyszerre rakd tele és ne meleg étellel , akkor jól fog az működni.

De egy kompresszoros kombi hűtőt se érdemes venni.

2019. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
#4.)Lassan már az összes hűtőszekrény 1 kompresszoros mert attól máris 50%-al energiatakarékosabb mint a kettővel szerelt...
2019. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De mit ér az energiatakarékosság, ha a kompresszor kapacitás nem elegendő, hogy egy fagyasztót, meg egy hűtőt ellásson? Mindenen csak spórolnak... A régi 2 kompresszoros Lehellel soha nem volt ilyen probléma.
2019. aug. 13. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 kompresszoros Lehelem van,tavaly jól is jött mert elromlott a normál hűtő termosztátja de ezért szerencsére csak az egyik motor állt le,a mélyhűtő nem olvadt le csak a normál tér.

Ekkor szaladtam pár kört a hűtőforgalmazóknál és derült ki számomra hogy az új gépekben többnyire már csak 1 kompresszor van-és még büszkék is rá...

Úgyhogy inkább sk.vettem bele új termosztátot 4-5eFt-ért és használom tovább.

2019. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezért gondolkodom, hogy külön lesz fagyasztó, külön hűtő. Én még mindig nem értem, hogy lehet elég egy 110wattos kompresszor egy fagyasztó, s egy hűtő normális működéséhez. Sehogy. Egyszer a fagyasztó lesz túl hideg, máskor a hűtő, egyszer egyik sem, egyszer mind2. Csak így k.rvára nem lesz energiatakarékos.
2019. aug. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!