Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy (régi) Bosch mosogatógép a vizet kiszivattyúzni tudja, de a mosóprogram során a belülre a vizet nem nyomja?

Figyelt kérdés
Bosch SGS 4009 típusú mosogatógépről lenne szó.

#mosogatógép #Bosch SGS 4009
2021. márc. 30. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
A vizet nem szívja hanem a nyomás miatt kerül a gépbe, ha nagyon alacsony a víznyomás nem fog működni. Illetve akkor sem ha a gépben lévő mágneskapcsoló nem nyit ki.
2021. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a boschnál külön van mosómotor és a lúgszivattyú, így hiába ürít rendesen, egy teljesen másik motor teszi ezt. Lehetséges a motor meghibásodása, esetleges dugulás, vagy az, hogy elértek a műanyag lapátok a lapátkeréken.


Zanussinál találkoztam olyannal, hogy nem volt külön lúgszivattyú, és ugyanezek voltak a tünetek. Ott volt ez, hogy elért az anyag, és letörtek a lapátok. Viszont az ürítő lapárkerék épp volt, tehát gond nélkül ki tudta nyomni a vizet.

2021. márc. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én eredetileg arra gondoltam, hogy esetleg indító kondenzátor hiba is lehet. A dugulás szerintem nem reális. (viszont nagyon nehéz hozzáférni a kondenzátorhoz, mert teljesen szét kell szedni hozzá mindent, ezért próbálok előtte valami kézenfekvőbb hibát kiszűrni.
2021. márc. 31. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Amivel én találkoztam (nem háztartásigép szerelő vagyok, ezt szeretném tisztázni, csak barátoknak, családtagok kértek már fel gép javítására, ezért van pár típussal tapasztalatom), azok jórészt már vagy kefés motorral voltak szerelve, vagy pedig árnyékolt pólusú aszinkron motorral. Ez utóbbinál nincs indítókondenzátor. Nem kizárt természetesen, hogy sima asszinkron motor indítókondival. Ha a motor nem forog, csak rezeg, morog, akkor lehet indítókondenzátor hiba.



[link]


Viszont abból kiindulva, hogy van külön felújító szett, sajnos egyáltalán nem lehetetlen az sem, hogy a lapátkerekek adták meg magukat.


A konkrét típust nem ismerem, és az elektromos/elektronikai tudásod sem, de mindenképp érdemes lenne egyértelművé tenni hogy elektromos vagy mechanikai hiba van. Ehhez tudni kéne, hogy a motor forog-e. Ehhez jó eséllyel ki kéne venni a motort a helyéről, hogy a lapátkerék látszódjon. Ha pedig már kint van, meg is lehet győződni az épségéről.

Illetve ha biztosan indítókondenzátoros, és egyébként a motoron a kondenzátor csatlakozási pontja hozzáférhető, akkor bontás nélkül ideiglenesen egy külső kondenzátorral ki lehet próbálni, elindul-e.

2021. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!