Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új botmixernél normális az...

Új botmixernél normális az enyhe "égett" szag, ez valami elektromos zsír kiégése az első használatkor? Min pl. TV esetén?

Figyelt kérdés

2022. júl. 20. 13:06
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom normális-e, nekem a turmixgép volt ilyen, kb. 50 használatig éreztem ezt a szagot, azt hittem leég, de nem, aztán megszűnt.
2022. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

A szénkefés motor eleinte adhat "elektromos szagot" mert amíg a kefék be nem kopnak kissé jobban szikrázik a kefe és melegszik is.


"Min pl. TV esetén?"


Szerintem a TV-k nem tartalmaznak elektromos zsírt (bármi legyen is az).

2022. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát normális.

Akkor hifi erősítő pl...?

2022. júl. 20. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

2

Pedig, hányszor olvasni hirdetésekben, hogy "Öcsém, zsír új tv eladó":DDD

2022. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindennek van egy kis új szaga, nyugoggyámeg!
2022. júl. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5

Mint a reggeli "nagy dolognak" a mellékes helyen:DDD

2022. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:))
2022. júl. 20. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első használatkor természetes. Ezért van az, hogy minden konyhai gépnél azt kéri a használati útmutató, hogy először üresen futtasd, ne rögtön élelmiszerrel, evőeszközzel vagy egyébbel próbáld ki.

Ennek az az oka, hogy az alkatrészeken korróziógátló védőbevonat van. Ez lehet szabad szemmel is jól látható wax vagy a képzetlen szem számára nem észrevehető, de a szakértők számára nagyon is jól látható olaj (jellemzően a bevonat nélküli acélalkatrészeken, mint például a botmixer pengéje). Ez a konzerváló anyag az első komolyabb hőterhelésre elpárolog, érdekes szagot adva, az első mosogatás után pedig nyoma sem marad. Ám ha ez az első alkalom rögtön éles bevetés, akkor az ízt és szagot átadja az élelmiszernek, evőeszköznek vagy edénynek, aztán a kedves vevő igencsak csóválja a fejét, hogy a zöldborsókrémlevesnek miért van olyan szaga, mint egykoron a Papa Zaporozsecének.

2022. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. júl. 22. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!