Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi áramot fogyaszt TÉNYLEG...

Mennyi áramot fogyaszt TÉNYLEGESEN egy modernebbnek számító (A-F energiaosztályba sorolt) hűtőgép a mostani melegebb napokon, amikor a lakásban 25-28 fok van?

Figyelt kérdés

Elsősorban normál, nem kombi hűtőgépek fogyasztása érdekelne, de minden válasznak örülni fogok.

Kérlek, ha válaszoltok, írjátok meg a hűtőgépetek pontos típusát, hogy rá tudjak keresni a gyári adataira is.

Az is érdekelne, hogy az általatok mért fogyasztást milyen hűtési beállítás (fokozat, hűtött tér hőmérséklete) mellett mértétek.

Előre is köszönet minden segítségért!



#hűtőgépek áramfogyasztása #hűtőgépek fogyasztásának mérése #hűtőgépek energiahatékonysága
2022. aug. 17. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentõl függ
2022. aug. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezer dologtól függ, de egy fogyasztásmérő megmondja.
2022. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ez sok mindentől függ"

Igen, ezzel magam is tisztában vagyok, de a kérdésem nem az volt, hogy mitől függ egy hűtőgép fogyasztása.


Olyan válaszokat remélek, hogy ha valaki esetleg méri valamilyen fogyasztásmérő eszközzel a hűtőgépe áramfogyasztását, akkor megírja, hogy:


"Hűtőgép márka, típus; helyiség hőmérséklete, hol a gép üzemel; mért áramfogyasztás, ..."


Első körben azt szeretném látni, hogy a tényleges fogyasztási adatok hogyan csengenek össze a gyári adatokkal.


Természetesen senkit nem akarok dolgoztatni. :) Csak remélem, hogy van itt a GYK-n olyan hozzám hasonló fórumozó, akit érdekel a téma és releváns méréseket is szokott végezni.

2022. aug. 17. 09:07
 4/9 A kérdező kommentje:

#2:

"egy fogyasztásmérő megmondja."

Azt remélem, hogy válaszol majd olyan is, akinek már megmondta. :)

2022. aug. 17. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte felesleges is méregetni, mert mindenkinek más lesz.

Üres vagy tele van, mekkora, mennyire közel van a falhoz, mennyire közel van az ablakhoz, pontosan hány fok van a konyhában, van -e légmozgás, milyen fokozatra van állítva, milyen az ajtószigetelés állapota és hasonlók.

2022. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4: Nincs két egyforma helyzet. Fontos a hely, a külső hőmérséklet, hány fokra van állítva, mennyire van telepakolva, milyen gyakran nyitogatják.

Fiam a mélyhűtő előtt ácsorogva hümmög, meg nem csukja be. Hűtő szintén zenész. Mit mérjek rajta? Kinek lesz releváns?


Túl sok a változó. Meg a kutya se mérte eddig. Ebből kiindulva lehet hogy van aki méricskéli, de hogy nem a gyakorin és nem a te hűtődnek és felhasználásodnak megfelelő lesz az biztos. Ezek után se fogom megmérni.

Mindegy mennyit fogyaszt, lecserélni nem fogom, lejjebb venni nem fogom.

Külső hőmérsékletet meg nem tudom érdemben befolyásolni.


Ezért írtam a fogyasztás mérőt, az a tiéd biztosan.

Még a hűtőd pontos típusával se lennénk sokkal előbbre anélkül meg hátrébb vagyunk. Kalkulálj a gyári adattal.

2022. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6:

"Még a hűtőd pontos típusával se lennénk sokkal előbbre anélkül meg hátrébb vagyunk."

Ahhoz, hogy a feltett kérdésemre válaszolni tudjon valaki nem kell tudnia, hogy nekem milyen (típus, ...) hűtőgépem van. Irreleváns!

Csak annyi kell, hogy legyen egy használatban lévő, modernebb hűtőgépe meg egy valamilyen fogyasztásmérő eszköze, és szándéka arra, hogy legalább egy min. 24 órás mérést végezzen.

NEM NEKEM! Saját magának.


De igazad van. Tévedtem, amikor azt hittem, hogy lesz itt valaki, aki -a kérdésemtől függetlenül- magának is megméri/leellenőrzi időnként az elektromos berendezéseinek a fogyasztását.

Azt reméltem, hogy egy ilyen valaki majd az alábbihoz hasonló választ fog küldeni a kérdésemre.


"Típus: Electrolux LXB1AF13W0, Mért fogyasztása: 0,85 kWh/24óra"


Esetleg kiegészítve további hasznos, a mérés eredményét befolyásoló információkkal.


"Helyiség átlagos hőmérséklete: 25 Celsius fok,

Hűtött tér hőmérséklete a középső polcon: 9 Celsius fok,

Beállított hűtési fokozat: 2,

Hűtött tér kihasználtsága: közepesen töltött polcok (kb. X kg csomagolt élelmiszer),

Használók-1: 4 tagú család, tinédzser gyerekekkel (>12 év),

Használók-2: A család energiatudatosan használja a hűtőt (pl. nem kirakatként),

Használók-3: A család többnyire együtt étkezik,

...."


Aztán, hogy én mit kezdek a válaszokkal, hogyan értékelem őket, teszek-e fel egy-egy válaszolónak újabb kérdést, hogy tisztábban lássak ... már az én dolgom.


Egy olyan GYK-s kérdésre, amelyben a kérdező azt kérdezi, hogy

"Mennyi áramot fogyaszt TÉNYLEGESEN egy modernebbnek számító (A-F energiaosztályba sorolt) hűtőgép a mostani melegebb napokon, amikor a lakásban 25-28 fok van?"

azt válaszolni, hogy

"... a kutya se mérte eddig.", "Ezek után se fogom megmérni." teljesen felesleges.

Ugyanúgy, mint érdemi válasz helyett azt taglalni, hogy miért nem érdemes mérni, meg mennyi mindentől függ a mért eredmény, stb.


Nem az volt a kérdésem, hogy "Érdemes-e mérni egy hűtőgép fogyasztását?", és azt sem kérdeztem, hogy "Milyen tényezők befolyásolják egy hűtőgép fogyasztását?"


Értem a segítő szándékot!

De ha nem tudnék érdemben válaszolni egy kérdezőnek, akkor csöndben maradnék. Akkor is, ha magamban azt gondolnám, hogy "Hát ez nem egy jó kérdés."


A fenti szösszenetet nem személyeskedésnek szántam. Én is csöndben maradhattam volna.

2022. aug. 18. 07:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem méregette senki mert mire mész az adattal, kikapcsolod a hűtőt? Senki sem kapcsolja ki a hűtőt, az annyit fogyaszt amennyit. A kazán fogyasztását se mérem, mert annak akkor is mennie kell, ha naponta 5 KW-ot fogyaszt. Méregetni azt szokás, amit van lehetőség teljesen kikapcsolni vagy kevesebbet használni.
2022. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8:

"mire mész az adattal"

Feldolgozom, összehasonlítom, értékelem, következtetéseket vonok le, ... és ha tudom, az észszerűség határain belül módosítom a fogyasztási szokásaimat.



"kikapcsolod a hűtőt"

Nem, biztosan nem kapcsolom ki egyből. :)

De a feldolgozott adatok alapján reálisabban tudok dönteni, akár egy új hűtőgép vásárlásáról, akár a meglévő gép használatának további optimalizálásáról.


///Pl. nekem egy öregecske hűtőgépem van. Szabadon álló, a levegő jól körbe tudja járni, 170 liter nettó hűtött tér; hétköznapokon 2-3 fő, hétvégén esetenként 4-6 fő a család létszáma, mindenki felnőtt; általában 80-95%-ban feltöltve fogyasztásra kész bolti élelmiszerekkel, házilag készített ételekkel, főzési alapanyagokkal; a romlandó alapanyagok/ételek függvényében a legkisebb (2) és a felette lévő fokozat (3) között üzemeltetve.

A romlandó alapanyagok (nyers hús, kényesebb tejtermékek) általában 1-3 nap alatt kipörögnek. A közelünkben (3 km-en belül) 2 nagyobb élelmiszer áruház és vagy 3-5 kisebb kereskedés (vegyesbolt, zöldséges, ...). Mindezt csak azért írom, hogy érthető legyen miért nincs értelme nagyobb hűtőgép használatának, vagy a gépben tartósabb tárolásnak.

A hűtőgép amúgy kétkompresszoros, de a fagyasztót -éppen a boltok száma és közelsége miatt- nem használjuk.

A fenti használat mellett a gép jelenlegi áramfogyasztása 1-1,1 kWh 24 óra alatt, ami éves szinten ~401,5 kWh, azaz 2,294 kWh/év/liter, ami bőven rosszabb pl. a jelenlegi "F" energiaosztályba sorolt gépek fogyasztásánál is.


Ha csak ez lapján kellene döntenem, akkor rohanhatnék új hűtőgépet venni.

De mi van, ha a mai modernebb "E" és "F" energiaosztályba sorolt hűtőgépek is az enyiméhez hasonló magas fogyasztási értékekkel működnek a mostani meleg időszakban? Hiszen az energiacímkén megadott fogyasztási érték átlagos éves fogyasztási érték, amiben akár az is benne lehet, hogy a mostani melegebb időszakban felhasznált több áram mellett a nyári hónapokon kívül lényegesen kevesebbet fogyaszt. Fűtési időszakban az érintett helyiségben nálunk csak 20-21 fok van, vagy kevesebb, amikor munkában vagyunk.

Ezért a saját gép tényleges fogyasztása is kevesebb a ~401,5 kWh/év értéknél, hiszen a mai mérést szoroztam fel 365-el.///



"A kazán fogyasztását se mérem, mert annak akkor is mennie kell, ha naponta 5 KW-ot fogyaszt."

Nekem nem mindegy mennyiért megy a sajátom. :)

Ha sokat megy, sokat kapcsol és ezáltal sokat fogyaszt, akkor megnézem mi az oka, be tudok-e/be kell-e avatkoznom, stb. És beavatkozok.



"Méregetni azt szokás, amit van lehetőség teljesen kikapcsolni vagy kevesebbet használni."

A kikapcsolás és a kevesebb használat mellett számos egyéb lehetőség van a fogyasztás tudatos csökkentésére vagy észszerűsítésére.

A méregetéssel képbe kerülhetsz, hogy a jelenlegi szokásaid/életviteled/stb. mellett hogyan fogyaszt egy-egy géped. Ha nem vagy elégedett a mért eredménnyel, akkor lehetőséged van módosítani, változtatni a fogyasztást befolyásoló tényezőkön, tényezőiden.

Feltéve, hogy érdekel.

Feltéve, hogy van-e szándékod.

Feltéve, hogy a pénztárcád méretének függvényében mennyire vagy rákényszerülve, hogy akkor is energiatudatosabban használd az energiát, ha amúgy bármennyit ki tudsz fizetni érte.



"Senki sem kapcsolja ki a hűtőt, az annyit fogyaszt amennyit."

Az emberek zöme így él. Amíg ki tudja fizetni a fogyasztásának a díját és a kényelme sem csorbul, addig mindegy neki, mennyibe kerül, mennyit fogyaszt. Amikor meg már esetleg gondot okoz a kifizetés, akkor előbb másokat (kormány, Jó Isten, stb.) hibáztat a magas energiaárak miatt, esetleg kimegy az utcára kiabálni, esetleg segélyekért kuncsorog ... és sajnos esetükben még a legutolsó lépés sem az, hogy megvizsgálják, hogyan lehetne az életminőségük/kényelmük romlása nélkül, de tudatosabban használni a berendezéseiket, és ezáltal az energiát.

2022. aug. 18. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!