Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van erre megoldás?? SOS!!!

Van erre megoldás?? SOS!!!

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nálunk a fél falu szeméttel tüzel! Nem viccelek! Nagyon sok a kisebbségi, az itt lévő lakosság elég nagy rétege szegény. Értem én, hogy nincs pénz tűzifára, de ami sok az sok. Télen szó szerint marja a szemem a füst és sokszor öklendezve jövök be az udvarról, mert nem lehet kint megmaradni!

Senki sem foglalkozik ezzel és rettegek, hogy ez a mostani fűtési szezon még rosszabb lesz. Minden második ház kéményéből fekete füst jön elő és direkt érezni az égett műanyag szagát. Ez rettent káros, rákot is okozhat. Szeretek itt élni és nyáron tényleg jó, de a tél az maga a borzalom. Már most rettegek. Este szinte látni sem lehet a szmogtól!


Szóval erre keresek megoldást. Hiába jeleztem pár tüzelőnek, csak legyintettek. Amúgy főleg idősebb vagy idősebb középkorúaknál látom ezt. A fiatalok mintha kicsit jobban képben lennének a környezetvédelemmel.

Na szóval, most, hogy kipanaszkodtam magam, jöjjön a kérdésem:


Van valamilyen légtisztító, amely az ilyen káros anyagokat is képes kiszűrni? Néha azért kell szellőztetni is (reggel szoktunk, amikor még nem gyújtanak be)! Olvasgattam a légtisztítókról, de amiket eddig láttam, mindnél azt írja, hogy por, pollen, kutyaszőr, macskaszőr, penész, baktériumok stb szűrésére jók!


Lehet ostobaságot kérdezek, de esetleg létezik olyan masina, amely képes átszűrni/tisztítani az ilyen mérgező anyagokat is?

Más megoldást nem látok. Az ilyeneket még feljelenteni sem lehet, főleg a mai világban nem, amikor majdnem mindenki azon agyal, hogy hogy ne fagyjon halálra a télen.


Köszönöm előre is annak, aki segít.



2022. okt. 30. 20:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
11%
Fizess mindenkinek tüzifát ha nem tetszik
2022. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nincs jobb dolgod??? Idióta.
2022. okt. 30. 20:22
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Olyan ami ilyen szintű szennyezést tartósan szűrni képes azt te garantáltan nem engedheted magadnak, mert azok ipari célra vannak. Amúgy az #1es nem mondott hülyeséget, olcsóbban kijönnél ha a 2-4 házas környezetedben mindenkinek beleadnál a tüzifába igazából.
2022. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Több cellás HEPA szűrő kiszüri a kormot. A cellákat időnként cserélni kell.

A szagot teljesen nem tudja kiszűrni. Ezt túl kicsi részecskék okozzák. Erre létezik szűrő, de rettentő drága.


Legjobb megoldás a költözés.

2022. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3 Ez most komoly? Nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire nagy hülyeséget írjon. Kifejtem. Tisztában vagy vele, hogy jelenleg mennyibe kerül a tűzifa? Jelenleg. Viszont az egyik szomszédom is pl. szeméttel tüzel, de ők pl. nem élnek rosszul. Szóval igénytelenség is van ám.

Másik: kb. 4 ezer háznak a többi ezer fizesse ki a téli tüzelőanyagát? :D :D :D

A nap vicce....

Akkor már költözhetnék a Rózsa- dombra is!

2022. okt. 30. 20:35
 6/26 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet.... Nem tudom mi lesz ha hideg is lesz.

Ezt egyik este fotóztam. Nem köd! Füst! Krákogtak tőle. [link]

Pedig én nem is olyan nagyon szegény környéken lakokm. Ezek szerint ennyire elszegényedtek a népek.

1-3: az a gond, hogy eladják a fát, hiába vásárolsz nekik. Eladják, vesznek belőle herbált meg piát és begyújtanak pet palackkal megint.

2022. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Oké, költözz. Ki állít meg?
2022. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Ugy idiotazol le h tokre faszsagot irsz le, ha nem tetszik eltudsz koltozni, vagy hozza kell szokni
2022. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Erre csak a költözés a megoldás.
2022. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2022. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!