Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bosch BGC21POW1 Serie 4...

Bosch BGC21POW1 Serie 4 porszívóm nem szív, pedig nincs akadály a csőben és szűrű is tiszta, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kb. 7 hónapja vásároltam egy Bosch Serie 4 BGC21POW1 porszívót. Eddig kifogástalanul működött. Átnéztem a csöveket is, zuhányzó csövével is "átsikáltam" őket, de lerakódás se volt. A szűrő is kifogástalan, jó állapotban van. Mégis a szívóereje hirtelen a régi 1/10 részére csökkent durván. A tartályt is rendszeresen ürítettem minden porszívózás után.

Mit javasoltok, mi történhetett vele? :(


Köszönöm előre is a segítséget!


37/F



2023. máj. 14. 15:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ezt mostam ki, de semmi..

Ugyanúgy fos az egész..


[link]


[link]

2023. máj. 14. 16:59
 12/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Nem azt kell, a piros, kúpos rácsos alatt mi van?
2023. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Alatta szivacs, de sehogyan se lehet kiszedni. :O
2023. máj. 14. 17:17
 14/21 A kérdező kommentje:
Egy ki*szott használati utasítást se adtak hozzá, pedig Euronicsből rendeltem online. Nincs egy qrva útmutató sem, hogyan lehet szétszedni stb.....
2023. máj. 14. 17:18
 15/21 A kérdező kommentje:

Most találtam meg a leírást, Szervizmérnők úr tökéletesen rávilágítottál hol kell keresgélnem! :) Ki tudtam venni a piros kúpos rács alatti szivacsot, és ki mostam. Kb. vagy fél kg por volt benne, koromfekete lett a víz és eldugult a mosdó is. Utána még pumpálnom is kellett.. :D

Kimostam teljesen, viszont amit még lefotóztam a hepa szűrő, azt nem lett volna szabad vízzel kimosni? Azóta is kicsit ki van tágulva pár helyen a szellőző része..


[link]


Gondolom ebből vehetek bele egy frisset..

2023. máj. 14. 17:30
 16/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Attól függ, hogy a szivacson kívül van-e valami, amit nem látsz.

Nekem a kúpos rácsot el kell fordítani, kiakasztani. De ez más konstrukció.

A portartály után kellene következni egy hengeres filternek, utána még egy biztonsági motorvédő szűrő (lapos). Ha a levegő haladási irányát nézed.

2023. máj. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Közben írtam, lemaradva.
2023. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Itt a neten megtalált használati útmutató:


[link]


Ahogy itt mutatja, elvégeztem most minden kimosását.

2023. máj. 14. 17:37
 19/21 Salx Narval ***** válasza:
Remélhetőleg ezzel megoldódik a probléma, szerencsére mindegyik szűrőt lehet mosni ahogy nézem bár idővel lehet, hogy cserélni is kell. Hogy adhatnak el egy gépet használati utasítás nélkül? Még Magyar nyelvű tájékoztatót is kötelesek lennének mellékelni, ha gyári füzetben nincs. Mindegy, szerencse, hogy megtaláltad.:D
2023. máj. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ha5ctx ***** válasza:

Volt szerencsém használni több porzsák nélküli porszívót már, de megmondom őszintén, foggalmam nincsen hogy ezeket átlagember hogyan takarítja!

Mosogatni a szűrőket horror, és dzsuva.

Én kompresszorral fújom ki minden alkalommal, belefogom egy nagy szemeteszsákba, hogy ne szálljon mindenfelé.

A nagyja így megoldva, aztán a maradékot szélnek eresztem. De ezt nyilván családi házas, fás környezetben lehet csak így.

Én a helyedben vennék egy kicsi kompakt, olajmentes kompresszort, jó az még ezt azt fúvatni is.

De ezt társasházi körülmények közt kivitelezhetetlen.

Én amúgy is inkább hajlok a porzsákos megoldásra, még ha pénzbe is kerül a zsák, de a konfortja szerintem megfizethetetlen. Az az 1 zsák/hónap semmi ahoz képest, amit szopni lehet ezekkel a zsáknélkűliekkel....

Ha mosogatod a szűrőket,

2023. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!