Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális, ha egy új, 5 napja...

Neko19 kérdése:

Normális, ha egy új, 5 napja használt hűtőszekrény kb 25-30 percenként bekapcsol, és elég mély hangon megy?

Figyelt kérdés
Az előző hűtőmnél ez nem tünt fel, mintha halkabb is lett volna. Utána olvastam, és tudom, hogy bizonyos hangok természetesek, illetve nem minden hűtőnek van egyforma hangja.A lakás elég kicsi, fix helye van a hűtőnek egy kis emelkedőre kellett felrakni. Így nem tudok a faltól 2-3 cm-nél nagyobb távolságot tartani. A hátulján nincs rács egyébként.

2023. júl. 4. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem baj ha a hűtő működik.
2023. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a hangja ne lenne ilyen hangos. A konyha melletti szobában alszom, és nagyon hallani vélem a duruzsoló hangját. Főleg, hogy ilyen gyakran bekapcsol. Tartok attól is, h az elhelyezése miatt van ez. De azt nem tudom megváltoztatni.
2023. júl. 4. 06:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a fal melletti hézag, akkor nem tudja leadni a hőt. Van rács a hátulján, csak a burkolat mögött. A hátulja, oldala biztosan meleg amikog működik a hűtő.

Ha nem tudja leadni a hőt, akkor be is fog kapcsolni elég sűrűn.

A gépet ki kell vízszintezni. Lehet tekergetni a lábait. Meg tehetsz alá rezgéselnyelő gumit is, úgy csendesebb lesz.

2023. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az oldala valóban enyhén melegszik mikor a hűtő bekapcsol, a hátulját amennyire oda tudtam nyúlni nem ereztem melegnek. Csak azt nem értem a korábbi hűtővel miért nem volt ilyen probléma. Pedig ugyanott volt a helye. Ilyen rezgéselnyelő gumit hol lehet beszerezni?
2023. júl. 4. 11:05
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Belül jégtől hízott hűtőszekrény sokkal ritkábban kapcsol be, ugyanakkor tovább jár, a jégtömeg hőtehetetlensége miatt.

Leolvasztják és akkor hirtelen "fürgébb" lesz, gyakrabban bekapcsolgat, de rövidebb időtartamokra.

Nem tudom, mennyire evidens dolgot írtam, miután én is azt gondolnám, hogy köztudott.

Noha az is igaz, hogy ma már automatikus leolvasztású gépek vannak, ezért talán nem mindenki érzékeli, a régi gépeknél hogyan ment ez.

2023. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De megtudod változtatni a helyét!!!

Lehet nincs vizszintbe és ezen kell állítani.

2023. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!