Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A szivar gyújtóról és 230 V...

A szivar gyújtóról és 230 V ról is működtethető elektromos hűtőtáskák mennyi ideig lehetnek egyfolytában bedugva?

Figyelt kérdés
Az útmutató ilyent nem ír, Engem a 230 V érdekelne.

2023. aug. 12. 08:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#8

Az egy Peltier hűtőtáskához kapható készlet része

Ezt megvásárolhatod.

Pár éve vagy 50 db-ot alakítottunk át elektronikus vezérlésűre.

Mezei kommutátoros motor 2 tengelyvéggel (nehogy már 2 ventilátort kelljen beépíteni),.

És a mezei annyira az, hogy nem is szénkefés, hanem belógó, rugózó bronz lemez volt a "szénkefe".

4-5 éve ezeket 14e forintért adták.. 5-ösével vettük szezon végén, olykor 10e alatt...

Sejtheted meddig bírta..

Hab a tortán: kis-pici kínai a szivargyújtó dugójába fordítva kötötte: + volt fekete, piros a -.

Kuncsaft összetörte, vett egy csatlakozót, bekötötte "jól", pusztult az utólag beépített kijelzős, programozható elektronika.

És máshol is találkoztam ezzel 20 évvel ezelőtt.. Megettem.

2023. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Pedig bírja nagyon hosszú ideig.

Nekem a kamionba ilyennel kezdtem és évekig használtam, de még most is működik.

Az igaz hogy rettentően rossz a hatásfoka és sok áramot fogyaszt, de 220-nál ez nem lényeg.

A külső hőmérséklettől 18 fokkal tud kevesebbet.

Tehát nem annyira hűtő ez csak ha hideget teszünk bele akkor tartja valameddig.

Autóba csak a kompresszoros ami jó, bár ez meg drága.

2023. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kamionosoknak javítottam hűtődobozokat.

Nagyobb volt, mint ez az 15e(?) forintos, simán tudott mélyhűteni, ezzel hordták a fagyasztott kaját enni itthonról.

A teljes belső része volt a hűtő, kb. mint a háztartásíakban a fagyasztó.

Csak a kompresszor 15 éve volt (akkor) 60e forint, ment 12-24Vról, automatikusan tudta, volt akku lemerülés védelme stb.

2023. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!