Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi tipusu Junkers átfolyós...

Régi tipusu Junkers átfolyós vizmelegitőm van és az őrláng az utóbbi néhány napban megnőtt. a fogkefével alaposan tisztogattam de ugyanolyan maradt. mit kell tennem hogy lejjebb vehessem ? ( más baja nincs, csak nagy az őrláng )

Figyelt kérdés
köszönöm előre is a választ !

2023. aug. 17. 13:31
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A gyújtólángot egy tűszúrásnyi lyukon (fúvókán) áramló gáz határozza meg, illetve ott is keveredik hozzá levegő, a Venturi-elv alapján.

Ha a portalanítást megoldottad, akkor még ezt a bizonyos fúvókát lehetne cserélni elvileg.

Ezt nem csak kitalálom, gázkonvektornál láttam fúvókahibát, de az már öregebb darab volt.

2023. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a rerduktor nyomása emelkedett meg, vagy korrodált a fúvóka. Kb ránézésre eldönthető hogy melyik a probléma.
2023. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D.O.81 ***** válasza:
Az hogy fogkefével megsimogattad, attól még a benne lévő szennyeződés benne marad. Le kell venni a csövet és alaposan ki kell fújni, vagy ha ehhez nincs kedved, akkor fakanál nyelével kocogtatod addig, amíg megszűnik a láng szennyeződés okozta elszíneződése. FÉG átfolyósnál bevált.
2023. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Erről jut eszembe, régebben én is kiépítettem a csövet, vagy később gumicsővel is próbáltam befújkálni, trükközni, hogy megspóroljam a szerelést.
2023. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!