Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egyfázisú 1100-1500W-os...

Maszatka56 kérdése:

Egyfázisú 1100-1500W-os villanymotor fordulatszámát lehet-e szabályozni frekvenciaváltóval? Ha igen, milyen frekiváltót kell beszereznem hozzá?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogalmunk sincs hogy milyen motorod van. És milyen fordulatszáot szeretnél.

Adattábla?

2023. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Faesztergám 400w-os motorját szeretném lecserélni egy erősebb motorra, aminek frekiváltóval tudnám csökkenteni az 1500-as fordulatszámát legalább felére, harmadára.
2023. okt. 15. 09:16
 3/5 Szirty ***** válasza:

Frekvenciaváltóval csak szinkron és aszinkron motor fordulatát tudod szabályozni.


Ha még nincs meg a motor, akkor én három fázisú 230/400V-os motort vennék.

A kis teljesítményű frekvenciaváltók betáplálása ált. 1 fázisú és előállítják a három fázist.

Bár létezik egy fázisú motorhoz való fv. is, de azt én nem vennék!


Arra azonban számítanod kell, hogy ha frekvenciaváltóval csökkented a motor fordulatszámát, akkor 50Hz alatt (a névleges fordulat alatt) a tengelyteljesítmény csökkenni fog. Fele fordulaton fele teljesítményű lesz.

Ennek az az oka, hogy a motor nagyjából a teljes fordulattartományban azonos nyomatékot produkál.

Ez viszonylag jól kompenzálható a motor teljesítményének észszerű túlméretezésével.


A frekvenciaváltó tehát nem úgy viselkedik mint egy mechanikus fordulatcsökkentő áttétel, mivel annál a nyomaték nő az áttétel növelésével (fele fordulaton dupla nyomaték).

2023. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szirty-t kiegészítve pont az ilyen gépekhez lehet kapni 220/380 illetve 200/350V-os motorokat amiket képesek ezek a 230V 1 fázisú frekiváltók kényelmesen meghajtani. Mert sokszor nem képesek a 230/400V feszültséget előállítani. Érdemes nézelődni (én is ilyet tettem fel a gépemre, amazonon vettem a motort).
2023. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

"fordulatszámát legalább felére, harmadára."

A teljesítménye is ennyire le fog csökkenteni!

2023. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!