Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék vásárolni szárítógép...

Szeretnék vásárolni szárítógépet ebben kérném a segítséget, milyen fajtát érdemes venni mire kell figyelni,mik az előnyök és mik a hátrányok,milyen a fogyasztás?

Figyelt kérdés

2023. okt. 17. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy elég hosszú témakör. Mivel nem írtál konkrét felhasználást, feltételezem, hogy többnyire böngészésre kellene, erre pedig a mai viszonyok között nem kell erős gép, legfeljebb "sok" memória, ha egyszerre sok lapot szeretsz nyitva tartani, egyébként 4GB is elég lehet. Vannak kb. 10x10 centis minigépek, vagy monitorral egybeépítettek, ezek fogyasztanak a legkevesebbet, én ilyenben gondolkodnék, bár az erősebbekben is vissza lehet venni a teljesítményt. Amin még el kell gondolkodnod, hogy legyen-e rajta operációs rendszer, és milyen. Windows-zal egy kicsit, tudtommal kb. 20e Ft-tal drágábbak. Alternatíva valamelyik Linux, vagy a Google ChromeOS Flex, ennél célszerű jóváhagyott gépet venni a driverek miatt. Némelyikhez adnak billentyűzetet és egeret is, máshoz neked kell venned.
2023. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-es SZÁRÍTÓGÉP nem számítógép (am szép kis összefoglaló).🙂


Szóval. Nekem egy Samsung DV80T522AW/S6 szárítógépem van. Hőszivattyús keveset fogyaszt 176 kWh/év a hivatalos, de nálunk 2 kisgyerek mellett kicsit kevesebb lett ("okos" gép, wifis, appban látom a fogyasztást). Nem vékonyítja el a ruhát, eddig még nem ment össze semmi, az öblítő illata megmarad. Az ismerősi körben sokan használnak szárítógépet és panaszkodnak, hogy összemennek a ruhák és hamar kikopnak. Haszáltam külföldön más márkát és hasonló volt a tapasztalatom nekem is. Én konkrétan mindent belerakok és tökéletes állapotban vannak a ruháink. Nagyon jó választás volt ez a gép. Hátrányát még nem láttam. Előnye, hogy elő se vettem a szárítót, nem foglalja a helyet és nem töltöm a fél életemet teregetéssel (végtelen apró babaholmit nem két perc kirakni), kevesebb a por és a macskaszőr a lakásban.

2023. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Kösz, elnéztem, már tisztáztuk privátban. Már gyakorlom az olvasást :)
2023. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csakis hőszivattyúsat szabad. A hagyományos mellé kell napelem, de amikor az termel ki is teregethetsz, szóval nem nyersz vele semmit. Vagy ha gazdag vagy, mert ha átalgos jövedelmed van a villanyszámlát egész biztos nem fizeted ki utána. A hőszivattyús negyedannyit fogyaszt, 2 hónap alatt visszajön a különbség a villanyszámlán.

Akkor szoktak károsodni a ruhák ha olyat teszel be melléjük amiken valamilyen fém van, az hajlamos felsérteni a másikat. Össze meg akkor megy ha baromi magas hőfokra állítod. Én háromnegyedre szoktam tenni, így nincs vele gond, nem megy össze és azonnal elpakolhatók. Még vasalni se kell, mert jól kigőzöli, mivel a működésének alapelve hogy elpárologtatja a vizet (ami aztán lecsapódik egy gyűjtőben ahonnan időnként kiszivattyúzza), így menet közben nagyon párás meleg levegő kering a gépben.

2023. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy hőszivattyús AEG van, elégedett vagyok vele.
2023. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hőszivattyús teljesen jó, egy hátránya van hogy rövid az élettartama, legalább is az enyém öt évig bírta.
2023. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ha5ctx ***** válasza:

Hőszivattyús Samsungom van, kb 2-3 éves korában rá költhettem volna 50-70 ezret, ha nem vagyok elég kreatív.

Egy bagatel-, mondhatni gyári vagy tervezési hiba- miatt megszorult a motorja/ventilátorja.

A boscht általában dícsérik, de jóval drágább.

2023. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#2: melyik programot szoktad használni?
2023. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leginkább a pamutot (gyerekruhák, nadrágok, pólók). A műszálas ruhákat igyekszem külön kezelni és műszálas programon szárítani, de volt, hogy bekerült a pamut közé és nem lett baja. A törcsikhez a bolyhos törölköző programot, az ágyneműhöz a paplan, lepedő programot használom. Mindig van a gépben 4-5 szárítólabda, így sokkal hatékonyabban szárít. 2-es voltam.
2023. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!! Pont szárítógép vásárlás előtt vagyunk, sokat segítettél.
2023. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!