Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porzsák nélküli porszívó?

Porzsák nélküli porszívó?

Figyelt kérdés

Egy Electrolux Ease C2 néztem, de mint kiderült a szűrőjét 2-3 alkalom után cserélni kell.

Olyan porzsák nélküli porszívót szeretnék, aminek a szűrői tovább bírják mint a fentebb írt pár alkalom...

Ha ismertek más márkát aminek a szűrői tovább bírják az is megfelel.

Porzsákos vagy akkus porszívó nem érdekel.



2023. nov. 7. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Volt Aeg-Electrolux porzsáknélküli porszívónk, de nem kell cserélni a szűrőjét, csak legyen kompresszorod, hogy kifujasd, mert a nagyon finom port eltömíti,(fúrtam a falba egy lyukat, és már attól kikészült) de ki is lehet mosni. Az elv mindegyik ilyennél ugyanez, így én magát az ilyen megoldású porszívókat egyáltalán nem is javaslom. A porzsákost elvetetted, pedig szerintem még mindig ez a legvállalhatóbb, van szövetporzsákos is, én is egy ilyenre cseréltem, plusz az enyém takarítógép is már. Esetleg keress olyant ami vizen keresztül szívja át a port.
2023. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A mostani porszívónk samsung porzsákos de ahogy lejárt a 12 hó garancia tönkre is ment...

Ezért gondoltam a porzsák nélküire

2023. nov. 7. 10:04
 3/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

Inkább úgy mondanám, hogy 2-3 használat után csökken a szívóerő és esetleg kezdheted kiporszívózni a porszívót, egy másik segítségével. Leginkább a lényegi filtert, visszirányban megszívatni, utána erős zuhannyal is megnyomatni, kiszárítani.

Ciklon elven működő porszívók hatékonyabban választják le a port, annál sokkal ritkábban kell mosni a szűrőt (nem cserélni).

2023. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%
Igaz, amint látom, a címben szereplő is ciklon rendszerű, csak annak kicsit gazdaságosabb / spórolósabb kivitele.
2023. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4

Arra írta a gyártó a 2-3 alkalom utáni szűrőcserét.

De ezek szerint nem cserélni hanem csak mosni kell?

2023. nov. 7. 10:35
 6/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Itt az szerepel, hogy havonta kell mosni a ciklon utáni filtert, valamint 6 havonta a kimeneti légtisztító filtert:

[link]

2023. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem pont ez a típus, de nagyon hasonló. A videóban a fickó azt mondja, hogy a benne lévő elég gagyi szürőt 2-3x kilehet mosni, aztán cserélni kell. lehet erre gondoltak, és ha jól nézem, akkor talán nincs is benne normális főszűrő Legalábbis nekem az AEG-Elektroluxban nem volt ilyen, helyette viszont az autók sportlégszűrőjéhez hasonló, ennél jóval komolyabb. Na meg az 2x nagyobb teljesítményű is volt ;)

https://www.youtube.com/watch?v=CXPTR1ONU8E

2023. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6 De tegyük hozzá, hogy ez a 6 havonta megint relatív, mert nem mindegy, hogy mekkora területet porszívózol, meg mennyi időnként. A kérdezőnek 1 év alatt lahalt a korábbi, így ő gondolom jóval gyakrabban porszívózik mint én.🙂 van ahol pl benti állat miatt 2 naponta szoktak.
2023. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Igazából hetente egyszer.

2 szoba, konyhával egybenyitott étkező, folyosó + nappali.

Benti állatunk nincs leszámítva a szúnyogokat :D

2023. nov. 7. 11:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Az értékeléseket olvasva szerintem ezzel se járnál jobban, mint az előzővel. Az egyik hozzászólónak ez is csak 1 évet bírt. Meg 6 ezer forint a szűrőkészlet hozzá, külön nem is találok csak azt az egy szűrőt amit a videóban javasolnak.

[link]

2023. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!