Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hiba lehet, ha új mikrohullámú...

Hiba lehet, ha új mikrohullámú sütő oldala/teteje/alja forró max. azaz 700 W teljesítmény mellett 3 perc elteltével?

Figyelt kérdés

2 napja vettük, csak ma vettem ezt észre. Enyhe "égett" kábelhez hasonló szaga is van. Nem digitális, egyszerű (s.n.cor) Régi s.m.s.u.g-nál ezt nem tapasztaltam. Valamikor régen még érintésvédelmi, meg valami egyéb "megfeleőségi" irat kellett a forgalmazáshoz. Jól gondolom, hogy ez már nics így? (Sokat segített annak idején.)

Megköszönöm, ha valaki tudna javasolni megbízható/biztonságos/bevált márkát/tipust közepes árfekvésben. Hagyományos, nem grilles, nem elektronikus.


nov. 16. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hiba lehet szerintem.
nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Felügyelet mellett lehet járatni, hogy kiderüljön, van-e baja egyáltalán.

Elvileg nagyobb az esély, hogy nincs. Ha meg baja van, kijöhet rajta (akár a füst).

Ezzel nem azt mondom, hogy szakember is feltétlenül ezt tenné, de te nem akarsz rajta vizsgálatokat elvégezni.

nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vizsgálatot szeretnék elvégezni, hanem biztonságosan működő gépet. Kikapcsolás után dugaljból kihúzva legalább 40 percig nem hűlt le oldala, alja, teteje. A szag még enyhén most is érezhető. Szabadon áll egyébként, semmi nem gátolja a szellőzést - már ha szükséges -.
nov. 16. 16:57
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nyilván a végén szándékosan ironikusan fogalmaztam.

Nem tudom, mennyire sikerült értelmezni, vagy értetted egyáltalán?

Azt így nehéz megmondani, hogy csak "új szag", vagyis a trafószigetelés anyagainak természetes kigőzölgése, festék, műanyagok, műgyanták stb., ami majd elmúlik és csak egy rigolyás vásárló problémázik.

Nem tudható.

nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akár rigolyás vásárló is lehetek. Ettől még nem tudom, normális- e a szerintem túlzott melegedés. Kikapcsolás után kb. 40 perc után is még langyos. Legalább 15 éves gépet cserélnénk, sem teteje/oldala még nem melegszik egyáltalán.
nov. 16. 17:19
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De erre mondom, hogy használni kell és ha baja van netán, annak lesz egy tünete.

Atomvillanás, kisatutomata hiszti, ilyesmi.

nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Kisautomata...
nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, a kisautomatát is. Nem várnám meg az atomvillanást, biztosíték (kiasautomata) lekapcsolódását. 2 napig nem melegedett, szaga sem volt csak ma. Holnap még 72 óra garancia időbe még belefér szűken.
nov. 16. 17:58
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha nem hajtottad meg rendesen, akkor nem is melegszik külsőleg.

De az elég hihetetlen, hogy nem melegedett volna.

nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Csak melegítésre használjuk, legnagyobb fokozaton 3-4 perc. Miért kellene melegednie, a régi sem melegszik.

"Vannak dolgok égen és földön..."

nov. 16. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!