Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy vízforralónak mennyi az...

Egy vízforralónak mennyi az élettartama?

Figyelt kérdés

vettem kb másfél-két éve egy Sencor vízforralót: [link]

Ez lenne az. A szüleimnél élek, de nyárikonyhában (1 szoba+ konyha+ fürdő), le van vezetve a melegvíz, de kell vagy 5 perc, mire elkezd langyosodni itt, télen mégtöbb. Mivel elektromos bojlerrel van melegvíz. Így ezt a vízforralót használom mosogatáshoz, vízmelegítéshez, stb, kb 2-3 naponta 3-5x 1.5L-t melegítek vele. Gyakran ecetezem, hogy ne legyen vízköves. De ilyen használat mellett mennyi az élettartama? Mert néha csinál olyat, hogy vízforralás után kattog párat.


jan. 14. 13:40
1 2
 11/14 Salx Narval ***** válasza:
44%
A felhevült hőálló üvegek sem szeretik a hirtelen lehűtést de általában bírják. Eressz bele egy kevés vizet, rázogasd kis ideig és utána engedd csak fel teljesen. Ezzel a kis mozzanattal megelőzhető az üveg esetleges elrepedése. Van amelyik üveg jobban bírja, v amelyik kevésbé de ezeknek elég jó a hőkiegyenlítő képességük, a vízforralók és teafőzők üvege ritkán reped el, de ez nem garancia semmire.
jan. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a víz közvetlen nem érintkezik a fűtőszállal így annak se lehet sok baja, még vízkő se érheti.
jan. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok, nehogy elpattanjon egyszer az üveg. De gondolom ameddig az üveg nem sérül meg (pl lepattan valahol/megreped) addig magától nem fog szétmenni. Viszont csészénél már volt olyan nekem, hogy a tetején le volt pattanva kb 1mm-es darab, beleöntöttem egy kevés forró vizet, és 4 felé repült a bögre.
jan. 15. 12:33
 14/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha rosszul töltöd bele a vizet akkor elrepedhet, mint feljebb írták. Nem az oldalának kel önteni a vizet, és célszerű kilögybölni előtte langyos vízzel hogy legyen ideje tágulni. A hirtelen hőváltozásra reped az üveg.
jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!