Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Búcsút mondhatok a minikonyhám...

Búcsút mondhatok a minikonyhámnak, vagy még magához térhet?

Figyelt kérdés

Ez a típus: www.globalplaza.hu/termek/orion-omk-530-minikonyha-feher


Van egy ilyen minikonyhám ami alul sütő felül pedig van rajta két rezsó. Ma főztem rajta tésztát, kifutott a víz, de azonnal letöröltem. Utána tovább működött rendesen. Aztán, mivel rakott tésztát készítettem, a sütőt is használtam jó fél óra hosszáig. Rendesen működött.

Megjegyzem vizet már sokszor kifuttattam rajta, soha nem romlott el tőle.

De ma az történt hogy főzés, sütés után 5-6 órával bekapcsoltam az elosztót ami az áramot adja neki, és valami szörcsögő, sistergő hangot adott. Néhány másodperc után már lehet hogy szaga is volt, úgyhogy inkább ki is húztam.

Mégiscsak belefolyhatott a víz, vagy anélkül is pont most romlott volna el???

Vajon az ilyet javítják még?


Főleg azért vagyok kétségbeesve mert ezt a típust már nem árulják. Kb 10 éve vettem. Ami helyette van, drágább is, de az hagyján, hanem sokkal bénább, nincs benne grill sütési funkció, a főzőlapok pedig nem szabályozhatóak. Hab a tortán hogy állítólag csak akkor működik ha be van kapcsolva az időzítő, ami hangosan ketyeg egyfolytában míg főzünk rajta.

[link]

Ez. Esetleg erről van valakinek tapasztalata?



febr. 6. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szárítsd ki. Ha csak a víz belement és az a baj, az egy száradás után meg kell szűnjön.
febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1# jó lenne, már imádkoztam.... Talán az éjszaka kiszárad. De közvetlen a kifutás után még jó volt.
febr. 6. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem minden oké lesz. Nekem villanyreugeot-val :D volt hasonló, száradás után makulátlan lett.

1-es voltam.

febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát tulajdonképpen ez is egy villanyrezsó!

De köszönöm a segítséget és a vigasztalást.

febr. 6. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légyszíves, hogy kiszáradás után újra üzembe tudtad-e helyezni.
febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, már nem zúg!

És ha feltekerem a rezsót világít. Azt nem vártam meg hogy melegedjen. De nagyon reménykedem, hogy működni fog.


Mindenesetre az új rendelést lemondtam 🥴

febr. 7. 00:28
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
41%

Lehet, hogy csak véletlenek játéka, nincs köze a kifutáshoz.

Valahol meglazult egy érintkezés, beégett a hosszabbító kapcsolója, sercegés, szikrázás jelentkezett valahol, aminek helyét pontosan meg kellett volna keresni, mert visszatérhet még máskor is.

Nem is biztonságos így (most aztán betettem a bogarat).

Még az is lehet, hogy csak a kapcsolós elosztót kell cserélni.

febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bármi lehet, majd kiderül a következő napokban.

Sajnos a hosszabbítót szinte lehetetlen kicserélni, mivel a beépített szekrény háta mögött van elvezetve. Szóval ha az egyszer elromlik, nincs ötletem hogy lehetne újra bedugni a szekrény mögé az újat, főleg hogy két méter után el kellene fordulnia és tovább úgy haladnia....

febr. 7. 03:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!