Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szarvasi kávéfőző vízköves,...

Szarvasi kávéfőző vízköves, de annyira, hogy nem lehet lefőzni sem a vízkőoldőt, sem a 20%-os ecetet? Nem folyik le. Hagytam állni is benne, de semmi. A vízkőoldóból 1 dl 2 dl vízzel hígítottam. Az ecetből tele öntötettem. 2 3 órát állt is benne.

Figyelt kérdés
máj. 14. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Mi sem tudjuk megcsinálni helyetted. Ha neked nem megy, akkor így marad.
máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nincs mese, szét kell szedni és rendesen kitakarítani (óvatosan lekapirgálni a vízkövet a kazánról, kicserélni a búvárcsövet, szűrőket, stb...).

Alkatrészek is kaphatóak hozzá:

- [link]

- [link]

- [link]

máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ne hígítsd a vízkőoldót, és ne is próbáld lefőzni. Öntsd fel töménnyel, 1-2 óránként cseréld le.
máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ennek már a szétszedés lenne a kárfelmérés módja, azután lehet, hogy bojlercsere.

Vagy új készülék.

Ha valaki szeret barkácsolni, Jófogáson is lehet találni valami esztétikailag jól kinéző gépet, amit van értelme szétszerelni, alapos tisztítás után használható lehet, további költség nélkül.

Utána pedig venni hozzá legalább egy szűrőkancsót, ami kiveszi a vízkövet.

máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szétszedte a férjem. A búvárcsőtöl teljesen a szőrő, és a szűrő alatt vastagon vízköves volt. Le kellett kapargatni, a búvárcsövet pedig dróttal átdugdosni. Rendben van már.
máj. 14. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
A Szarvasi kávéfőzők nagyon érzékenyek a vízkőre, ezeket mindenképp ajánlott 2-3 hetente átfőzni, egymás után legalább kétszer, és csakis töményen, hígítás nélkül!
máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!