Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Jól tudom, hogy az indukciós...

Jól tudom, hogy az indukciós főzőlapnak fokozatmentesen kéne működnie?

Figyelt kérdés
Ha nem a legnagyobb fokozatra állítom, akkor nem folyamatosan megy, hanem ki-be kapcsol. Úgy emlékszem, hogy régen ez nem így volt. Nálatok hogy működik?
máj. 16. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénk ki-be kapcsol, úgy szabályoz.
máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Az olcsóbb konstrukciók be-ki kapcsolgatnak, mint egy mikrosütő. Ez nem fokozat voltaképpen, csak az időarányokkal operál, ha nem is úgy, mint egy "igazi" PWM.

De van folyamatos szabályzású is.

(Érdekesség kedvéért még szabályzott mikrosütő is létezik, drágább Panasonic kategóriában, amelyik nem a megszokott módon kapcsolgat.)

máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A komolyabb gépek tudják azt amit te vársz.

A gagyi tömegtermékek csak kapcsolgatnak.

máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolgat, de az azért jobb, mert álló helyzetben közel 0 a fogyasztás, így nem terheli túl a vezetéket, ha egyszerre több főzőlap megy, váltogat köztük. Így egy 4 főzőlapos nyugodtan mehet másfeles vezetékre (gyárilag ilyen lóg ki belőle).
máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém vissza veszi a teljesítményt, nem pedig ki be kapcsolgat. 2x16A-ra van kötve, de 1 fázisról is tudna működni.
máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
100%

"...így nem terheli túl a vezetéket, ha egyszerre több főzőlap megy, váltogat köztük."


Ha felváltva kapcsolgat 0 és max teljesítmény között hogy ezzel pl 50% teljesítményt produkáljon a két főzőlap, az pont ugyanannyira terheli a vezetéket mint két olyan lap ami folyamatosan terhel 50%-al.

máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A pontos típus Gorenje IT643BCSC7

Akkor ezek szerint vannak indukciós főzőlapok, amik ki be kapcsolgatnak. Csak én úgy emlékeztem, hogy régen folyamatosan melegített minden fokozatban.

máj. 16. 16:51
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

"Csak én úgy emlékeztem, hogy régen folyamatosan melegített minden fokozatban."

Az a rezsó.

máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az indukciós főzőlap is rezsó 🙂
máj. 17. 02:14
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

[link]

Itt meg lehet hallgatni a francia kiejtést, már akit érdekel:

[link]

máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!