Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv! Hogyan tudnám csökkenteni...

Üdv! Hogyan tudnám csökkenteni a villanyszámlám?

Figyelt kérdés
És most nem ilyen vackokra gondolok,amit az óra mellé teszek,és rögtön kevés a számla,hanem vhogy megtudom-e kerülni,hogy a hősugárzóm amely jó meleg levegőt fúj és amely maxon 2kw,ne vigye az egekbe a számlát.Ilyesmi 5letekre gondolok,mint pl. az áramfejlesztők,csak azok szobába baromi hangosak.Hogy lehet megoldani,hogy folyton menjen de ne legyen 30 rugós a számlám?Bármi megoldás érdekel.
2011. febr. 20. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért hősugárzót használsz? Máshogy nem megoldható a fűtés?

Áramfejlesztő az leginkább olyan helyekre használatos, ahova nem megoldható kivinni az áramot, pl. szabadtéri rendezvényekre.

2011. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak kisebb trükkök amivel az éves elszámolásnál sokat csökkenne a számlád. Először is ha elhagyod a szobát mindig kapcsold le a villanyt másodpercekre meg fölösleges felkapcsolni ha minimálisan látsz valamit mert a fel-le kapcsolgatás is fogyaszt felkapcsolásnál több áramot vesz fel. Tv-t DVD lejátszót stb... ne hagyd készenléti módban magyarul a TV-n ne világitson a piros lámpa. én a hosszabítón lévő kis lámpás kapcsolót ilyenkor mindig lekapcsolom ha nem használom, mobil telefon töltőt se hagyd benne a konektorba ha nem töltöd a telefonod ha teheted használj energiatakarékos izzókat. Bár nem értem minek használsz hősugárzót ami zabálja az áramot és persze ész nélkül sem kell fűteni. remélem segítettem
2011. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:sajnos nem,de legalább értelmes válasz volt és segítőkész,ami a lényeg.Azért hősugárzó,mert én szeretem a jó meleget,viszont a fával tüzelés egyrészt sok ba.szakodás,másrészt meg megfigyeltem,noha kis szobám van,legalább egy kupa szenet rákell raknom,az meg fogy mint a fog.És engem nem is igazán a villany érdekel,azt le.szarom,csak a hősugárzót kéne vhogy függetleníteni vagy lekapcsolni\vagy legalább a fogyasztásába beleszólni.Olyan kellemes meleget csinál,ha mehetne napi 5-7 órát,mindíg jó meleg lenne mindenhol.Most ugye csak napi 1-1,5-2 órára merem bekapcsolni.Viszont ez max félóra és kihűl.Azt nem tudom,pl. skóciában a hotelben hogy oldották ezt meg,ott feszt ment 24 órában a szobámban ugyanez a hősugárzó.És ugye az enyém csak egy szoba volt,ezt szorozzuk be vagy 20 staff szobával.. és mindbe mindíg jó meleg volt mint nállam.Bármit alkalmaztak,énis alkalmaznám.Néztem vaterán ilyen napenergiás cuccokat,de nekem vmi nemnagydarab,elérhető kategória kellene.
2011. febr. 20. 19:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy van esetleg nagyon halk áramfejlesztő is?Ami szobába is jó?
2011. febr. 20. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű a megoldás, ha szeretnél kisebb villanyszámlát, használd kevesebbet az elektromos hősugárzót. Napelemmel soha nem fog működni a 2kW os hősugárzó, mert az elég nagy teljesítmény. Napelemből több millió Ft lenne, h mehessen, felejtős. Agregátorok vannak amik bírnak 2kW-ot csakhogy azok benzin vagy diesel üzeműek, és igen , fogyaszt üzemanyagot! Plusz kipufogógázt is termel. SZóval ekkora teljesítményt nem fogsz tudni megoldani csak akkora befektetésből amiből évkig 40fokra fűtheted a lakást.
2011. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de lehet nem jól értem.

Skóciába hogy oldotta meg a szálloda?Mert ott is ment 24h a hősugárzó??Te azt honnan tudod hogy a szállodának mekkora a villany számlája?Vagy nem e használ valami megújuló energiát?

Mert egy szállodának nem nagy befektetés a napelem, vagy a szélgenerátor telepítése.


Te komolyan csak hősugárzóval fűtesz?Vagy az alap fűtésre még rámelegítesz?Mert ha csak azzal fűtesz, akkor viszont nincs (nem akkora) a gáz számlád, vagy nem kell fát szenet venned.Akkor meg igazából lényegtelen, mert csak áramot fizetsz.


De amúgy szerintem lehetetlen a fogyasztását befolyásolni.

Hiába veszel akár milyen áram fejlesztőt, mert fölösleges.Valamivel azt is kell működtetni, tehát amit megspórolsz az áramon, az elmegy az áram fejlesztő üzemanyagára.


De azért nézd meg ezt, hátha ez megfelelő:

[link]

2011. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,ott folyamatosan ment a hősugárzó,sose lett lekapcsolva,max néha levettem 4-esről 3-asra.De sose volt kikapcsolva.És mivel itt már kiszámolták,hogy 72 ropi havonta,kétlem hogy a szállodának több százezer a villanya havonta.Napelem kizárva,azt láttam volna.De ilyen áramfejlesztő cuccok simán lehetnek neki.

Igen,én csak ezzel fűtök,jelenleg ugye úgy hogy kiszámoltam hogy napi 1,5-2 órát mehet össz,hogy elviselhető legyen a villany.Viszont pont ezért szeretném vhogy úgy megoldani,hogy külső akksiról menjen.Legalább néha,így többet mehetne.Biztos van erre megoldás.Ez a link már olyasmi.Erről az izéről írnátok nekem kicsit bővebben?hogy működik?mennyit fogyaszt?mi a hátránya?Ezt felkell tölteni mint a teló aksiját,és áramot szolgáltat?Sorry tudatlanságomért,de nemvagyok műszakis :)

2011. febr. 25. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, de 100%ra nem vagyok benne biztos, hogy úgy működik, hogy fogsz egy autó akkumulátort, ami fel van töltve.rácsatlakoztatod az invertert és az inverterbe dugod be mondjuk a te esetedbe a hősugárzót.

Elméletileg a használat alatt ugyan úgy visszatöltődik az aksi, mint az autóban is.

Nekem ezt akkor ajánlották, amikor kiakarták kapcsolni az áramomat, de szerencsére nem lett rá szükség, így többet én se tudok.

De írd be gugliba hogy INVERTER és biztos levan róla minden írva.

2011. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha van nem autós verzió,akkor ebben lehet vmi..
2011. febr. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!