Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A villanybojler több villanyt...

A villanybojler több villanyt fogyaszt, amikor már vízköves a belseje?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Igen, ugyanis a vízkő hőszigetelésként működik így nehezebben adja át a hőt a fűtőszál, ezért ugyanolyan hőfokra hosszabb idő alatt melegszik fel.
2011. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem jelentékeny a többletfogyasztása.

Ugyanis az _tévhit_, hogy a nehezebb hőátadás miatt többet megy a fűtőszál. Az energiamegmaradás itt is érvényes. Az az energia, ami "bejön" a fűtőszálba, az hasznosul is. A vízkő előbb, vagy utóbb, de _át _kell _adja _a _hőt a víznek! Így ha lassabban is, de felmelegíti a vizet.


Jelentéktelen többletfogyasztás jelentkezhet az miatt, hogy a bojler alja (ahol nem olyan jó a szigetelés) kicsit melegebb lesz, mint amúgy lenne. De ez igazán nem érezhető.


_Gázzal_ működő vízmelegítőnél már igaz az állítás, ugyanis ott a hő ilyenkor a kéményen ki tud áramlani. (villanynál nem)


Ez persze nem azt jelenti, hogy a villanybojlert szabad hagyni, hogy vízkővel teljen meg.

Ugyanis:

-Hamarabb szétég a fűtőszál, mert a vízkő alatt túlmelegszik.

-Nem lesz elegendő a víz mennyisége, ha a tartály nem vízzel, hanem "kővel" van tele

-Az aktív anód nem érintkezik olyan jól a vízzel, ha azt ellepi a vízkő -> kilyukad a bojler

-A bacilusok jobban meg tudnak telepedni a vízkőben. (Ahol már messze van a fűtőszáltól)


Tehát érdemes tisztítani! De az nem igaz, amivel a szerelők riogatnak: hogy több villanyt fogyasztana.

2011. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
63%

Hogyafaxomba fogyasztana má többet?!

Nem jártál fizikaórára?

Na és ha hőszigetelés? Mi köze van annak az egészhez, hogy mennyi idő alatt melegszik fel? Közben úgyis ki-be kapcsolgat a lámpája. Gondolkodni kéne, nem rögtön rávágni az első baromságot, amit hallottál!

2011. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 homo ludensz ***** válasza:
Általában nyáron 2 évenként rászántam magam és leengedtem a vizet majd lecsavaroztam az alját és kiszedtem egy fél vödör trutyit. Kicseréltem az anódot kicsit drótkefével letisztogattam új tömítést kapott és visszacsavaroztam. Rutinmunka de nekem is a lavór után az első bojlerem volt. 16-18 évig használtuk ezt szavamra mondom és használtan vettük akkor sebtiben.
2011. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha szigetel valami, akkor több hő kell ahoz, hogy átfűtsed, és ez többletenergiával jár. Tehát a vízkő igenis többletfogyasztást okoz, nem beszélve arról, hogy tönketeszi magát a bojlert is.
2011. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem szakemberek ne okoskodjanak(gondolom kapcsol akire gondolok)mert félrevezetik a kérdezőt!

Igen többet fogyaszt ez elismert és bizonyított tény és nem azért fogyaszt többet mert több energiát vesz fel hanem azért mert hosszabb ideig üzemel a fűtés és ez gázbojlerre is vonatkozik!

2011. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
57%

Akik nem szakemberek, azok ne okoskodjanak!

NEM FOGYASZT TÖBBET! Ez elismert és bizonyított tény!


Ha valami szigetel, annak átfűtéséhez nem több hő, hanem több idő kell. (általános iskolás tananyag)


Ha meg valami nem vesz fel több energiát, az nem is fogyaszt többet!


Az pedig nem volt kérdés, hogy a bojler tönkremegye-e. Vagy hogy mi van a gázbojlerral.

2011. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
A második válaszadó teljesen korrektül leírta a választ. Mivel a hő másfelé nem tud távozni,így kénytelen még a hőszigetelésen keresztül is fűteni a vizet.Viszont amikor a fűtés kikapcsol,akkor az áthevült vízkő továbbfűt,amíg le nem hűl a meleg víz hőfokára. Kb hasonló az elv,mint a villanytűzhelynél, mert ott is lassan melegszik fel a platni,de lassan is hűl ki. Persze a fűtőbetétnek nem tesz annyira jót. Aki 16-18évig használta a boylert annak meg az a válaszom,hogy akkor még tudtak boylert gyártani hosszú távra,a mostaniak már nem bírják eddig, még megfelelő karbantartás mellett sem sajnos. Még talán a gázos hőtárolósak igen,de az elektromosok nem nagyon.
2011. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Kevéssel többet fogyaszt.Nem azért mert vízköves fűtőszál több energiát vesz fel ,hanem mert tovább tart felmelegíteni a vizet.Tehát tovább működik.A vízkő eltávolítására nem csak e miatt van szükség ,hanem mert tönkre mehet miatta a bojler.
2011. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Csak úgy működhet hosszabb ideig, ha eközben kisebb teljesítménnyel üzemel. (Ami lehetséges, ha a fűtőbetét túlmelegedett.)

De a fogyasztása így is ugyanannyi kell legyen.

2011. máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!