Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi oka lehet, hogy egy hidrofo...

Mi oka lehet, hogy egy hidrofor (házi vízellátó) nem képes 2 bar fölé termelni a nyomást benne?

Figyelt kérdés
Ez egy régi 200 literes tartállyal és 400V-os 2 lépcsős szivattyúval szerelt gépezet. Most lett a tengelye felszabályozva, m a szimeringek belemartak már a tengelybe. A 2 barig minden gond nélkül megy aztán ott megáll a mutató és hiba pörög percekig nem mozdul.
2009. jún. 27. 23:03
 1/5 ceri válasza:
41%
Lehet, hogy akad a müszer(mutató). Szerintem ez a legvalószínűbb. Nem hinném, hogy a motor csak ennyire képes, de lehet, hogy újra kéne tekercselni.
2009. jún. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A mutató nem akad, m ha kompresszorral, vagy vezetékes vízből engedek a tartályba, akkor simán akadás nélkül tovább megy. A motorban van erő meg se érzi ezt a nyomást.

Én vmi olyat sejtek, h elmegy a nyomás a lapátok között, csak nem tudom miért, vagy egyáltalán történhet-e ilyen?

2009. jún. 28. 14:24
 3/5 ceri válasza:

Persze történhet. A lapát kialakítása meghatározza, hogy milyen teljesítménnyel szállítson. Ha a lapátok elkoptak, már kevés a teljesítmény. Valahogy úgy képzeld, mintha tüdővel akarnád felfújni az autógumit amiben nincs szelep.

Egy határig megy, aztán már nem bírsz olyan erőt kifejteni, hogy még több levegőt fújj bele.

Gondolom ha tömítetlenségi hiba lenne, azt észrevennéd, hogy szivárog a víz, vagy szökik a levegő.


Ha az a hiba amire gondoltál, talán egy visszacsapó szelep segíthetne. Megjegyzem nem vagyok szakember, de a gumikban is van szelep.

Persze ha hozzá lehet jutni, a lapátot cserélni kellene.

2009. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet szerelési hiba?

Az ilyen szivattyúkat nagyon pontosan kell "illeszteni", mert pont ez a hiba lép fel, amit írtál. A járókeréknek szinte súrolnia kell minden oldalon, egy milliméter is sokat jelenthet.

2009. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lupati válasza:
Üdv,mondanám,hogy nekem ugyanez a bajom a bajai szivattyúval de mégsem.A jelenség a következő: hidroforos rendszer lufi nélküli 100 literes tartály.Termeli bele a vizet a fúrott kútból(lábszelep jó)miután kilevegőztettem és kb 2.5-2,6 bárig felnyomja elég fürgén amikor megáll a mutató és csak pörög pörög.Ám az a különbség ,hogy ha a szívócső tetején a rászerelt golyós csapon kiengedek egy kis levegőt(vizet)és ismét elindítom a szivattyút azonnal felszalad a nyomás és 3,2 bárnál lekapcsol rendben a nyomáskapcsoló.Amikor kiengedem a vizet és 1,6 nál visszakapcsol a szivattyú ismét csak 2,5-ig termeli fel a nyomást és ezt itélet napig eljátszhatom.A sziv.lapátokon láttam némi kopást de szerintem nem vészes és kapott három új szimeringet.Érthetetlen számomra ez :-((
2014. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!